Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

Songe d'un Bois d'Ete Guerlain unisex

Songe d'un Bois d'Ete Guerlain unisex

oud
Songe d'un Bois d'Ete Guerlain unisex Imagini Songe d'un Bois d'Ete Guerlain unisex Imagini Songe d'un Bois d'Ete Guerlain unisex Imagini

Songe d'un Bois d'Ete de Guerlain este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Songe d'un Bois d'Ete a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Parfumul prezinta iasomie, paciuli, cedru, sofran, cardamom, smirna, Lemn de Agar(Oud) si frunza de dafin.

iasomie paciuli cedru sofran cardamom smirna Lemn de Agar(Oud) frunza de dafin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Songe d'un Bois d'Ete by Guerlain.

Songe d'un Bois d'Ete Recenziile parfumurilor

Cravisx
Cravisx

Un parfum care devine stapan pe tine, te transforma, ii in ultimul hal de masculin, adica nu stiu ce tip de femeie ar purta asa ceva, probabil o mare personalitate.
Mirosul este puternic, dar superb la calitatea ingredientelor.
Cand l-am mirosit mi-a placut mult, ii ceva intr-un fel unic, asa de la distanta pare un miros cu caracter, dar cand mi-am apropiat narile de piele, aproape mi s-a facut greata. Ingredientul Oud din aceasta compozitie are in iz animalic, imputit, parca miroase a caine nespalat, defapt a cel mai masculin barbat care poate exista pe fata pamantului.

Ii un parfum indraznet si de o mare calitate marca Guerlain.
Nu este pentru oricine, asa ca nu este de joaca.
Performante excelente!

Songe d'un Bois d'Ete(vis dintr-un lemn de vara) poate fi descris ca un parfum cu caracter, usor greoi, animalic, care privit putin mai indeaproape devine indecent, chiar obscen.

Nu ii chiar pe gustul meu insa apreciez arta compozitiei olfactive

Ii dau un 7.5 din 10

Elena Helen
Elena Helen

Un parfum oriental sofisticat, cu o personalitate bipolara care iti ofera doua posibilitati: ori il adori, ori ti se pare imposibil de purtat!
Potrivit doar oamenilor puternici" Songe d'un Bois d'Ete" este expresia unei personalitati impresionante,potrivit unei femei care stie ce vrea, cu un caracter construit si mentinut prin ambitie si determinare. Este genul de femeie stapana pe ea, pe care nu o poti citi usor, nu vei sti niciodata cum va reactiona, femeia care se simte superioara unui barbat, pe care il va invinge. Un "femme fatale" prin prezenta, inteligenta, mister si prestanta,ci nu prin mijloace facile de cochetarie feminina!

Un parfum lemnos ce vine din vechile imperii, ce contine un mix de acorduri evocand luxul oriental. Lemnul de Agar din continut transforma aroma intr-un parfum de oud cu accente Guerlain. Un parfum puternic, ametitor, folosit de personalitati sensibile devine greoi, apasator.
Scena din spatele povestii se petrece intr-o seara de vara, undeva in Orient,intr-o gradina feerica, cu miros de Agar purtat de vantul ametitor.
O masa cu doua scaune,doua pahare , o lumanare, ce licare tremurand, si luna carismatica.
El o asteapta, puternic, ca un print oriental in varianta moderna, stapan pe el, pornit sa o cucereasca. E sigur ca o va supune in noaptea divina, convins ca ea ii va cadea in mreje. Ea, europeanca,distinsa, eleganta,relaxata vestimentar,usoara, purtand o picatura de "Songe d'un Bois d'Ete, ii surade plina de incredere.Este surasul invingatorului. Ochii ei verzi,patrunzatori i-a simtit privirea lui supusa, dornica.Se simte in aer doar mireasma parfumului purificator, ca intr-o scena ce aminteste de timpuri stravechi, si cantarea muezinilor inaltate deasupra minaretelor moscheelor. Un ritual de rugaciune etern intr-un vis de vara cu arome de Agar.

Songe d'un Bois d'Ete by Guerlain 3.38 out of 5 based on 9 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Songe d'un Bois d'Ete fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Songe d'un Bois d'Ete, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Songe d'un Bois d'Ete dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Songe d'un Bois d'Ete de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Honour Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Guerlain Rose Nacree du Desert Guerlain French Kiss Christian Dior Dune Guerlain Mon Exclusif Guerlain Vol de Nuit Guerlain Cuir Beluga Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Beloved Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Amouage Jubilation for Women Carner Barcelona Cuirs Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Christian Dior J`Adore L`Or