Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Sous le Vent Guerlain de dama

Sous le Vent Guerlain de dama

Avut: 1 Vreau: 5

Sous le Vent Guerlain de dama Imagini

Sous le Vent de Guerlain este un parfum Chypre Floral de dama. Sous le Vent a fost lansat in 1933. Creatorul acestui parfum este Jacques Guerlain. Notele de varf sunt lavanda, tarhon si bergamot; notele de mijloc sunt note verzi, iasomie si garoafa; Notele de baza sunt stanjenel si note lemnoase.

lavanda tarhon bergamot

note verzi iasomie garoafa

stanjenel note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sous le Vent by Guerlain.

Sous le Vent Recenziile parfumurilor

Fetita avea cam 5-6 ani cand a cunoscut-o pe acea doamna, prietena bunicii, dar mai tanara cu vreo 15 ani, greu de spus caci tenul ingrijit si silueta svelta nu-i desconspirau deloc varsta. Venea rar din strainatate si aducea cu ea un aer occidental. Era altfel. O prezenta frumoasa, un suras rujat in ton zmeuriu, mereu o coafura noua si niste povesti captivante spuse la cafea si prajituri. Dar ceea ce completa magia ei era parfumul pe care-l purta, mereu acelasi. Miros de flori salbatice si foarte pudrat, verde oarecum, cu un ton dulce si suav pe fundal. Acum il aseman usor cu Mitsouko minus piersica aceluia. Era o femeie eleganta si parfumul o desavarsea. Micuta abia astepta sa soseasca acea doamna in vizita ca sa-i simta parfumul cand o va saruta pe obraji. Au trecut ani buni de atunci, dar n-am uitat parfumul ei, iar azi cand inspir melancolicul Sous le Vent mi-o evoca atat de clar. Fetita aceea eram eu, iar ea….ea nu mai e.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Sous le Vent fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Sous le Vent, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sous le Vent dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sous le Vent de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Diesel Fuel For Life Femme Givenchy Les Parfums Mythiques - Givenchy III Avon Anhelo Clinique Aromatics Elixir Sheer Velvet Philtre Sensuel Sisley Eau du Soir 2008 Sisley Sisley Eau de 2 Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Jean Patou L`Heure Attendue Mila Schön `80 Avon U by Ungaro Fever Taylor of London Delicate Freesia Niven Morgan Jean Baptiste 1717