Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Terracotta Le Parfum Guerlain de dama

Terracotta Le Parfum Guerlain de dama

acorduri de cocos
Terracotta Le Parfum Guerlain de dama Imagini Terracotta Le Parfum Guerlain de dama Imagini Terracotta Le Parfum Guerlain de dama Imagini

Terracotta Le Parfum de Guerlain este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Terracotta Le Parfum a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot, nuca de cocos si floarea tiare; notele de mijloc sunt floare de portocal, iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt mosc si vanilie.

bergamot nuca de cocos floarea tiare

floare de portocal iasomie ylang-ylang

mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Terracotta Le Parfum by Guerlain.

Terracotta Le Parfum Recenziile parfumurilor

Pentru mine este o usoara dezamagire acest parfum atat de frumos prezentat si cu niste note una si una ce puteau fi zic eu mai bine puse in valoare. Nu miroase rau deloc, dar nu aduce nimic nou si mai ales este extrem de volatil, practic pare un fel de bruma pentru corp, un spray din acela usooor parfumat cu care te racoresti la plaja. Stiu ca la soare nu este indicat sa folosesti parfum si probabil acesta este conceput intocmai cu ingrediente care nu produc reactii adverse pe pielea expusa la soare, insa chiar asa de apos nu-mi inchipuiam ca va fi. Atat cat le simt, notele par naturale si pe langa tiare si foarte mult cocos parca simt si putina tuberoza, vag de tot. Nu e nici pe departe la fel de complex ca Le Labo Lys 41, Evody Reve d`Anthala, Goutal Songes, Nicolai Juste un Reve, ca sa nu mai vorbesc de Montale Intense Tiare sau de ce nu, chiar Lys Soleia tot de la Guerlain care e mult peste….astea sunt parfumuri adevarate de vara pe care le poti si simti multe ore pe tine si care chiar daca nu esti fizic pe plaja te indeamna la visare si redau perfect o atmosfera insulara. Cu Terracota Le Parfum ramai intre patru pereti doar tu cu sticla lui frumoasa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Terracotta Le Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Terracotta Le Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Terracotta Le Parfum dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Terracotta Le Parfum de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Amarige Yves Saint Laurent Opium Givenchy Very Irresistible Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Cartier La Panthere Dolce&Gabbana Velvet Love Arquiste Infanta en Flor Chloe Love Story Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum Intense Trussardi My Name Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Amouage Ciel Pour Femme Hermes Kelly Caleche Hermes Elixir des Merveilles Givenchy Dahlia Noir Amouage Dia pour Femme Elie Saab Le Parfum Amouage Honour Woman Cartier Baiser Vole Cacharel Eden