Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Tonka Imperiale Guerlain unisex

migdale
tabac
Tonka Imperiale Guerlain unisex Imagini

Tonka Imperiale de Guerlain este un parfum Oriental unisex. Tonka Imperiale a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot, migdale amare si rozmarin; notele de mijloc sunt iasomie, boabe de tonka si tutun; Notele de baza sunt tamaie, cedru si pin.

bergamot migdale amare rozmarin

iasomie boabe de tonka tutun

tamaie cedru pin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tonka Imperiale by Guerlain.

Tonka Imperiale Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

O potiune foarte concentrata, dar echilibrata, astfel incat sa nu devina sufocanta.
Evident, boabele de tonka sunt in prima linie. Parfumul are si un subton gurmand. Miroase cand a turta dulce, cand a fursecuri cu migdale sau miere delicioasa.
Tutunul ii imprima nota masculina si il impiedica sa devina prea dulce.
Perfect pentru zilele reci si gri, cand ai nevoie de ceva reconfortant.

Un oriental foarte placut, cu miros delicios de migdale, vanilie, putin bergamot acrisor si o nota fina de tutun de buna calitate. Simt si iasomia, insa mai simt parca si alte note fructate, usor exotice, dar nu le vad listate, poate doar mi se pare...
Parfumul este frumos, insa nu este extrem de rafinat sau inventiv, drept pentru care nu l-as cumpara. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Tonka Imperiale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Tonka Imperiale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tonka Imperiale dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tonka Imperiale de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Chergui By Kilian Back to Black Tom Ford Tobacco Vanille Tom Ford Noir de Noir Guerlain Spiritueuse Double Vanille Frederic Malle Musc Ravageur Penhaligon`s Artemisia Serge Lutens Fourreau Noir Guerlain Bois d'Armenie Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Frederic Malle En Passant Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain Insolence Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Rose Nacree du Desert Amouage Honour Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin