Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Un Air de Samsara Guerlain de dama

Un Air de Samsara Guerlain de dama

Un Air de Samsara Guerlain de dama Imagini

Un Air de Samsara de Guerlain este un parfum Floral de dama. Un Air de Samsara a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt menta si bergamot; notele de mijloc sunt iasomie si narcisa;

menta bergamot

iasomie narcisa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Air de Samsara by Guerlain.

Un Air de Samsara Recenziile parfumurilor

Mie acest parfum nu imi seamana absolut deloc cu Samsara... este un floral greu, cu o narcisa imbacsita, completata de o iasomie stridenta. Parfumul imi pare nerafinat si nereusit. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 4/10

andrasb
andrasb

Cum sunt fan absolut Samsara, nu puteam sa nu-l am pe fratele sau mai mic! Un air de Samsara este varianta "green" a catifelatului Samsara. Incepe racoritor cu aroma de bergamota si usor de menta (da, se simte menta dupa primele 5 minute, dar discret, elegant, nu strident), apoi raman iasomie, santal si vanilie (nu sunt listate, dar asemanarea cu Samsara este foarte mare). Este un parfum destul de vintage dar modern in acelasi timp, versiunea "de zi" pentru iubitorii de Samsara. Cel mai bine se dezvolta pe o vreme primavaratica, instabila, nu foarte calda, se potriveste perfect cu ploile de primavara si cu aerul acela minunat, inconfundabil, de dupa ploaie! Persistenta este buna, siajul moderat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Un Air de Samsara fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Un Air de Samsara, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Air de Samsara dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Air de Samsara de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Amouage Memoir Woman Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Atelier Cologne Mistral Patchouli Serge Lutens L’Eau Serge Lutens Guerlain Spiritueuse Double Vanille Serge Lutens Feminite du Bois Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Sacred Wood Atelier Cologne Cedrat Enivrant Le Couvent des Minimes Cologne of the Missions Serge Lutens Santal Majuscule Guerlain Rose Nacree du Desert L`Occitane en Provence Eau des Baux Guerlain L'Instant de Guerlain Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Parfum d`Empire Cuir Ottoman Guerlain L'Heure Bleue Lorenzo Villoresi Teint de Neige