Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Guess By Marciano Guess de dama

Guess By Marciano Guess de dama

Guess By Marciano Guess de dama Imagini

Guess By Marciano de Guess este un parfum Floral Fructat de dama. Creatorul acestui parfum este Barbara Zoebelein. Notele de varf sunt grapefruit, cardamom, Curacao si carambola (fructul stea); notele de mijloc sunt bujor, iasomie si caprifoi; Notele de baza sunt mosc, vanilie si note lemnoase.

grapefruit cardamom Curacao carambola (fructul stea)

bujor iasomie caprifoi

mosc vanilie note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guess By Marciano by Guess.

Sweet

Guess By Marciano Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Initial nu mi-a placut, mi se parea cam greu si amarui, parca nu ma reprezenta, insa dupa ce a inceput sa ii dispara aroma am constatat ca imi lipseste si parca incepe sa imi placa. E un parfum perfect pentru iarna. E atat de calduros si condimentat, eu nu simt nimic dulce in el, dar parca tocmai asta imi place: un parfum de iarna care nu este foarte dulce. Persistenta nu mi s-a parut extraordinara, dar totusi il simt pe piele multe ore. Avand in vedere pretul avantajos, mi se pare un parfum destul de reusit, sincer nu ma asteptam sa gasesc ceva atat de interesant la Guess. Probabil ca il voi achizitiona full-size la un moment dat.

bibiutza
bibiutza

Un parfum bun, persistent, dulce,fructele ai dau dulceață, este o alegere buna mai ales când bugetul este limitat.

Lussy
Lussy

Un parfum dulce care imi aminteste de crema de zahar ars cel putin asa mi se pare ca miroase pe mine. Persistent este avand in vedere ca este si foarte puternic. Notele care ies in evidenta sunt vanilia impreuna cu curacao si iasomie. Il vad potrivit pentru anotimpul rece purtabil ziua nu neaparat seara. Asadar un parfum bun calitate-pret si care merita achizitionat mai ales de cele carora le plac parfumurile dulci cu o personalitate puternica.

leoliliana
leoliliana

bun!dulce,dar in mod placut!!

Natalia
Natalia

Citisem unele recenzii ale parfumului, in care scria ca seamana cu Prada Candy, pe baza acestei chestiuni mi l-am si luat. Din punctul meu de vedere, nu are nici-o legatura cu Prada Candy, nu seamana deloc. In schimb, are un miros asemanator cu Carolina Herrera 212 Sexy.
Este foarte persistent, m-am dat cu el pe la pranz si inca si acum, dupa cca. 10 ore ii mai simt mirosul.
Un parfum care merita investitia.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guess Guess By Marciano fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guess Guess By Marciano, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guess By Marciano dupa Guess. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guess By Marciano de Guess reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry Burberry Brit Versace Crystal Noir Dolce&Gabbana D&G Prada Prada Candy Thierry Mugler Alien Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Dolce&Gabbana The One Christian Dior J`adore Moschino Cheap & Chic I Love Love Bvlgari Omnia Coral Lancome Tresor In Love Kenzo Kenzo Amour Cacharel Amor Amor Cerruti 1881 Versace Vanitas Hermes Eau Claire des Merveilles Bvlgari Omnia Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Marc Jacobs Daisy Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien