Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Guess Seductive I'm Yours Guess de dama

Guess Seductive I'm Yours Guess de dama

tropical
Guess Seductive I'm Yours Guess de dama Imagini Guess Seductive I'm Yours Guess de dama Imagini

Guess Seductive I'm Yours de Guess este un parfum Oriental Floral de dama. Guess Seductive I'm Yours a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Pierre Negrin. Notele de varf sunt bujor si maracuia; notele de mijloc sunt magnolie, floarea tiare, orhidee si crin; Notele de baza sunt mosc, vanilie, note lemnoase, paciuli si vetiver.

bujor maracuia

magnolie floarea tiare orhidee crin

mosc vanilie note lemnoase paciuli vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guess Seductive I'm Yours by Guess.

Miss Dior Cherie
Jimmy Choo

Guess Seductive I'm Yours Recenziile parfumurilor

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un parfum f interesant, pt amatoarele de paciuli fructat. L-as numi parfum 3 in 1. Pentru ca:
- debutul e asemanator cu Miss Dior Cherie 2005, fructat alcoolic, cu un iz de bautura dulce de cucoana.- 5 minute
- apare latura fructata de fructul pasiunii- parfumul se indulceste semnificativ. Este faza cea msi banala, noroc ca nu tine mult, tot 5 minute
- tot parfumul se transforma efectiv in jimmy choo edp. Faza asta e cea mai longeviva si satisfacatoare, cu conditia sa fii, ca mine, fana genului.
Un parfum dulce, identic in drydown cu jimmy choo edp, care pe pielea mea tine bine, proiectie grozava.
Pretul lui online este 90 lei pt 75 ml de edt. In aceste conditii mi se pare un chilipir. Inutil de cumparat Jimmy Choo cand poti sa il iei pe asta. Nu este parfumul vietii mele, dar iubesc genul si ma bucur de el cotidian, in plus, imi aminteste de MDC 2005 pe care inca il plang. Seamana un pic si cu drydownul din La Vie Est Belle.
Din fericire, faza cu fructul pasiunii tine foarte putin. Una peste alta, o descoperire remarcabila. Nu este un oriental floral ci miroase 100% ca un pink chypre. Un paciuli licoros cu fructe si flori. Nu va uitati la noteke listate ca nu se prea simt, se simte numai jimmy choo.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guess Guess Seductive I'm Yours fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guess Guess Seductive I'm Yours, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guess Seductive I'm Yours dupa Guess. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guess Seductive I'm Yours de Guess reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Elle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Gucci Gucci by Gucci Eau de Toilette Montblanc Présence d'une femme Bvlgari Jasmin Noir Chanel Allure Sensuelle Estée Lauder Sensuous Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Tom Ford Black Orchid Cerruti 1881 Nina Ricci Premier jour Madonna Truth or Dare Jimmy Choo Jimmy Choo Yves Saint Laurent Cinema Prada Prada Candy Thierry Mugler Alien Eau de Toilette Bvlgari Omnia Amethyste Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique