Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Guess for Women Guess de dama

Guess for Women Guess de dama

Guess for Women de Guess este un parfum Floral Fructat de dama. Guess for Women a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt mar verde, bergamot, capsuni si mandarina; notele de mijloc sunt bujor, magnolie, frezie, piersica, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si fructe rosii; Notele de baza sunt ambra, mosc, lichen si cedru.

mar verde bergamot capsuni mandarina

bujor magnolie frezie piersica iasomie ylang-ylang lacramioare fructe rosii

ambra mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guess for Women by Guess.

Guess for Women Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Mie mi se pare floral si atat, simt ceva magnolie amestecata cu frezie si poate si putin mar. Aroma mi se pare identica cu a unui sapun pe care il foloseam in copilarie, deci mie mi se pare mai degraba ca miroase a curat si a rufe proaspat spalate decat a parfum, insa imi place foarte mult. I-am dat dislike pentru ca din pacate persistenta si siajul sunt foarte slabe, pe pielea mea rezista maxim 10 minute, dupa care nu mai simt niciun iz, nicio aroma, nimic. Mama mea e indragostita de aroma lui, insa nici pe pielea ei nu persista mai mult de 15-20 de minute. Pacat :(

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guess Guess for Women fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guess Guess for Women, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guess for Women dupa Guess. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guess for Women de Guess reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior J`adore Escada Escada Magnetic Beat Estée Lauder Beautiful Summer Fun 2008 Jacadi Jacadi Givenchy Jardin d'Interdit My Lovely Butterfly Jasper Conran Jasper Conran II Hugo Boss Hugo XX Summer Edition Ted Baker X2O Extraordinary for Women Franck Olivier Passion Mango Lady Rebel Agatha Ruiz de la Prada Oh La La! Celine Dion Pure Brilliance