Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Clandestine Guy Laroche de dama

Clandestine Guy Laroche de dama

miere
tuberoza
Clandestine Guy Laroche de dama Imagini Clandestine Guy Laroche de dama Imagini Clandestine Guy Laroche de dama Imagini Clandestine Guy Laroche de dama Imagini

Clandestine de Guy Laroche este un parfum Floral de dama. Clandestine a fost lansat in 1986. Creatorul acestui parfum este Daniel Moliere. Notele de varf sunt aldehide, ananas, prune, cassia si bergamot; notele de mijloc sunt miere, garoafa, tuberoza, stanjenel, trandafir de Damasc, iasomie, heliotrop si ylang-ylang; Notele de baza sunt ambra, paciuli, mosc, rasina benzoica, zibeta, vanilie si cedru.

aldehide ananas prune cassia bergamot

miere garoafa tuberoza stanjenel trandafir de Damasc iasomie heliotrop ylang-ylang

ambra paciuli mosc rasina benzoica zibeta vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Clandestine by Guy Laroche.

Clandestine Recenziile parfumurilor

Abia curge din micutul meu flacon. A devenit uleios si extrem de concentrat cu o culoare de chihlimbar. De cum l-am inspirat pe piele mi-a adus aminte de Poison Dior. Cu o nota animalica in plus oferita de pisicuta salbatica zibeta. Tuberoza opulenta si neiertatoare este asezata alaturi sau mai bine spus unita cu mierea dulce si aromata, fapt ce coincide teribil cu notele principale din Poison. Apoi, sirul coincidentelor continua cu aparitia prunelor rascoapte, ambrei si rasinilor. In plus parfumul este urmarit de o nota de fum de tabac pe care o percep si in Poison, de parca ar spune "da-mi repede o tigara sa fiu complet" - unele parfumuri par destinate pentru fumatori, iar Clandestine este exact genul acesta. De altfel a fost creat in anii `80 cand practic se fuma in draci si pe patul de spital. Si pentru ca tot am ajuns la ani si la asemanari izbitoare, Clandestine a fost lansat in 1986, un an dupa... ati ghicit, parfumul de mare succes Poison.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guy Laroche Clandestine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guy Laroche Clandestine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Clandestine dupa Guy Laroche. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Clandestine de Guy Laroche reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Panthere de Cartier Eau Legere Roger & Gallet Eau de Lotus Bleu Il Profvmo Rose Secrète Crabtree & Evelyn Wisteria Kate Moss Kate Summer Time Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Lys Carmin L`Erbolario Peonie Mistral Verbena Flower Avon Eternal Magic American Beauty Beloved Purple Blossom Scaasi Scaasi Florascent Aqua Floralis Rose