Designeri » F-H » Oriental Lemnos « Grupuri

HM Hanae Mori de barbati

HM Hanae Mori de barbati

HM Hanae Mori de barbati Imagini HM Hanae Mori de barbati Imagini HM Hanae Mori de barbati Imagini

HM de Hanae Mori este un parfum Oriental Lemnos de barbati. HM a fost lansat in 1997. Notele de varf sunt lavanda, lamaie de Amalfi, coacaze negre si note verzi; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt lemn de santal, lichen, cedru de Virginia, ambra, boabe de tonka, vanilie si ciocolata.

lavanda lamaie de Amalfi coacaze negre note verzi

stanjenel iasomie trandafir lacramioare

lemn de santal lichen cedru de Virginia ambra boabe de tonka vanilie ciocolata

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about HM by Hanae Mori.

HM Recenziile parfumurilor

LuckyLuciano
LuckyLuciano

Recenzia pe care o voi face este la varianta Eau de Toillete (EDT).
Recomand varianta EDT pentru ca proiecteaza mai bine este mai "citrus" si mai aerisit, fata de varianta EDP care explodeaza de dulce si umple incaperea.

Hanae Mori HM este gourmand clasic care nu prea e folosit pe la noi prin Romanica. Este genul ala de parfum pe care iti vine sa-l mananci cand il simti pe cineva.

Deschiderea nu e foarte grozava si e destul de dulce - lamaie + vanilie la greu. Pe langa cele 2, se simt puternic si coacazele. Deci v-ati prins si voi... vanilie, lamaie, coacaze - ceva dulce. Din experienta va spun ca pe unii ii va deranja combinatia asta, care nu e neaparat gretoasa, dar nu e ceva ce mirosi chiar in fiecare zi.

Dupa 20-30 minute se simt bine notele de mijloc care sunt mai putin dulci si devine foarte ok. De fapt cred ca aici straluceste parfumul cel mai mult.
Din pacate in dry down, iar devine dulce si se simte ciocolata.

Per total e un parfum ok care peformeaza bine spre foarte bine. Desi nu sunt un mare fan al genului de parfumuri gourmand, este mult mai purtabil decat dulcegariile care se poarta azi si care la un moment dat miros toate la fel. Ceea ce vreau sa subliniez este ca Hanae Mori HM este o alternativa mult mai rafinata si cu mult, foarte mult peste mizeriile de azi care miros toate la fel.

Persistenta: 8/10
Siaj: 8/10
Miros: 8/10

2017

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hanae Mori HM fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hanae Mori HM, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica HM dupa Hanae Mori. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre HM de Hanae Mori reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes By Kilian Amber Oud Juicy Couture Dirty English for Men Bvlgari Black Gucci Gucci Pour Homme II Versace Dreamer Nautica Nautica Voyage Franck Boclet Tobacco Lanvin Arpege Pour Homme Calvin Klein Euphoria Men Intense Baldessarini Ambré Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Amouage Interlude Man Montblanc Individuel L`Occitane en Provence Eau des Baux Compagnia Delle Indie I Ragazzi Compagnia Delle Indie Uomo Gianfranco Ferre Gianfranco Ferre Bergamotto Marino Aquolina Blue Sugar Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Eau de Parfum Hermes Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche