Designeri » F-H » Citric Aromatic « Grupuri

Concentre d`Orange Verte Hermes unisex

Concentre d`Orange Verte Hermes unisex

Concentre d`Orange Verte Hermes unisex Imagini

Concentre d`Orange Verte de Hermes este un parfum Citric Aromatic unisex. Concentre d`Orange Verte a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Parfumul prezinta portocala, ambra, paciuli, busuioc si cedru.

portocala ambra paciuli busuioc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Concentre d`Orange Verte by Hermes.

Orange Leaves Eau de Cologne
Bigarade concentree
Tangerine Vert

Concentre d`Orange Verte Recenziile parfumurilor

chique
chique

cel mai frumos parfum ever :). un cypress impecabil, il port de 2 ani, vreau ceva nou, dar inca n-am gasit nimic care sa-mi dea o stare mai buna decat imi da acest parfum.

brindusa B.
brindusa B.

UN CITRIC SOLAR,CALD, CREMOS SPRE FINAL,PERFECT UNISEX
(DESI IMI PLACE MAI MULT ASOCIAT CU MIROSUL PIELII BARBATESTI)

Uneori cand un parfum e prea realistic i se pierde undeva pe drum poezia, nu si in cazul lui Concentre d`Orange Vert, care, pe langa faptul ca miroase natural a portocala e si paradisiac de frumos. Da, e linear, da, e poate simplu, insa efectul merita aplauze. Te racoreste, iti schimba in bine starea de spirit. Cu toate ca este citric nu devine acru, desi pielea mea are talentul de a scoate ce-i mai rau din citrice, insa aici mi-am gasit in sfarsit o varianta care mi se potriveste. Am gresit, nu miroase a portocala propriu-zis, nu a pulpa fructului ci a coaja de portocala data pe razatoare, acompaniata minunat de busuioc aromat si banui si o nota de ceai verde ce nu apare aici in paleta olfactiva. Un ceai verde rece, scos din frigider savurat intr-o gradina de portocali. Trebuie sa recunosc ca mai pierd uneori controlul cu el si dupa ce-l aplic pe mine incep sa dau si in jur prin camera si pe pernele de pe canapea si casa miroase imediat fantastic! Ii acord din toata inima 5 stele!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Concentre d`Orange Verte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Concentre d`Orange Verte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Concentre d`Orange Verte dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Concentre d`Orange Verte de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Christian Dior Dior Homme Intense James Heeley Menthe Fraiche By Kilian Back to Black Frederic Malle Carnal Flower Creed Aventus Serge Lutens Nuit de Cellophane Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Frederic Malle Musc Ravageur Hermes Terre d'Hermes Lalique Encre Noire Histoires de Parfums 1725 MDCI Parfums Invasion Barbare Christian Dior Dior Homme Parfum Tauerville Vanilla Flash Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Hermes Un Jardin Sur Le Nil Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme