Designeri » F-H » Aromatic « Grupuri

Eau de Gentiane Blanche Hermes unisex

Eau de Gentiane Blanche Hermes unisex

Eau de Gentiane Blanche Hermes unisex Imagini Eau de Gentiane Blanche Hermes unisex Imagini

Eau de Gentiane Blanche de Hermes este un parfum Aromatic unisex. Eau de Gentiane Blanche a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta mosc, stanjenel, tamaie si gentiana.

mosc stanjenel tamaie gentiana

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau de Gentiane Blanche by Hermes.

Eau de Gentiane Blanche Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Face parte din ciclul cum sa realizam perfect ceva inutil. Nu pot identifica care ar putea fi publicul tinta al acestui parfum...v-ar placea sa mirositi a ... plafar? Imi aduce de mirosul tincturii de gentiana pe care-l folosea bunica. Parfumul in sine e o capodopera dar din punctul meu de vedere complet nepurtabil. Au redat perfect mirosul acestei plante medicinale dar ce folos?
Siajul e delicat (era si culmea sa fie altfel) dar persistenta...nu se mai ducea odata! :(
Nota mea 10 pentru realizare, 10 pentru inutilitate :)

Este un aromatic foarte reusit, cu o gentiana pudrata, acompaniata de note suave de tamaie si mosc. Parfumul are un miros intim, ca cel al pielii, insa nu are siaj deloc, si nici persistenta nu e prea buna. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Eau de Gentiane Blanche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Eau de Gentiane Blanche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau de Gentiane Blanche dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau de Gentiane Blanche de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Cartier Must de Cartier Hermes L’Ambre des Merveilles Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Diptyque Philosykos Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Bois 1920 Vento nel Vento Parfum d`Empire Aziyade Tauer Perfumes 10 Une Rose Vermeille Christian Dior Dune Bois 1920 Relativamente Rosso Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Annick Goutal Ninfeo Mio Tom Ford Sahara Noir Guerlain Insolence Chanel Allure eau de parfum Prada Prada (Amber) Frederic Malle Portrait of a Lady Prada Infusion d'Iris