Designeri » F-H » Oriental Lemnos « Grupuri

Eau des Merveilles Hermes de dama

Eau des Merveilles Hermes de dama

Eau des Merveilles Hermes de dama Videouri
Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini Eau des Merveilles Hermes de dama Imagini

Eau des Merveilles de Hermes este un parfum Oriental Lemnos de dama. Eau des Merveilles a fost lansat in 2004. Eau des Merveilles a fost creat de Ralf Schwieger si Nathalie Feisthauer. Notele de varf sunt portocala, lamaie si rasina elemi; notele de mijloc sunt ambra, piper roz, violeta si piper; Notele de baza sunt brad, lichen, cedru si vetiver de Madagascar.

portocala lamaie rasina elemi

ambra piper roz violeta piper

brad lichen cedru vetiver de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau des Merveilles by Hermes.

Elixir des Merveilles
Eau Claire des Merveilles

Eau des Merveilles Recenziile parfumurilor

chique
chique

Vreau cu disperare sa-mi placa si totusi nu. Imi place enorm in proportie de 98%, dar exista un 2% care ma dezgusta, probabil ambergris-ul. L-am incercat de minim 5 ori, am zis poate-poate, dar nu. Exista in el o nuanta pe care pur si simplu nu o pot digera. Pacat.

Alexandra13
Alexandra13

Primul parfum pe care l-am iubit din toata inima.Un parfum ce imi aminteste de mare,de briza,de valuri ,de nisip...nu imi lipseste niciodata o sticla din dulapiorul pentru parfumuri.Longevitate imensa,siaj bun.Ceva diferit!

Un parfum neobisnuit, inventiv, fata de ce ofera segmentul mainstream! Un melanj dulceag-sarat, creat de ambregris, care se gaseste aici in rol principal, desi nu il vad listat. Un parfum care ori te da pe spate, ori il urasti... mie imi place si il gasesc interesant. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

N-am mirosit multe parfumuri create de Ralf Schwieger (dar Lipstick Rose mi se pare fenomenal si mi-e de-ajuns), iar pe Natalie o "cunosc" chiar mai putin decat pe el, insa ceea ce au reusit sa faca aici, in echipa, a iesit extraordinar. Eau de Merveille a aparut in 2004 an din care Hermes a inceput colaborarea in exclusivitate cu Jean Claude Ellena transformandu-l in parfumierul casei. Si se simte o schimbare radicala daca incerci sa compari ce s-a creat pana la el cu ceea ce a creat el din 2004 incoace. Eau de Merveille e cam ultimul parfum foarte intens scos de Hermes, caci Ellena, se stie, prefera sa redea notele cat mai pastelat si diafan.

Editia asta, prima, de Merveille reuseste sa redea uimitor de realistic nota de ambergris (o substanta solidificata produsa in intestinul de casalot cu puternic iz marin si extreeeem de scumpa). Nu stiu cat anume ambergris a fost intrebuintat pana la urma pentru Merveille si cat a fost interpretata/amplificata nota si cu ajutorul a diverse alte ingrediente insa, cel mai mult conteaza de fapt efectul parfumului, mesajul lui si pot spune ca reuseste incredibil de usor sa ma teleporteze pe o plaja cu stanci sfredelite de vant la vremea asfintitului cand soarele rosu coboara in mare. O briza calda, sarata si aromata imi incanta simturile.

Parfumul e cumva nostalgic, dar si plin de energie pozitiva. E un lichior tare, foarte intens, cu miros absolut unisex. Vetiverul, lichenii si parfumul penetrant de cedru ii dau un caracter foarte special. Toate variantele ulterioare sunt cu desavarsire feminine, Eau Claire de Merveille chiar miroase extrem de delicat a pudra de machiaj, iar mai recentul Merveille cu multa ambra e o incantare olfactiva la randul lui insa, de departe cel mai reprezentativ din serie dupa mine ramane Eau de Merveille clasic. De incercat neaparat vara in concediu la mare, mai ales pe o plaja mai putin pitoreasca.

Roparfumuri
Roparfumuri

Una din prefererintele mele, indiferent de anotimp, indiferent de momentul zilei. Pentru mine, este varianta cea mai fericita - atat ca longevitate, cat si ca mixaj de note din gama "Des Merveille". Preferatul meu de la Hermes! Cred ca fiecare femeie ar trebui sa-l aiba, este superb!

cristina matei
cristina matei

Un parfum ametitor...!!!

Eau des Merveilles by Hermes 3.85 out of 5 based on 28 ratings and 6 user reviews

Sample
Eau De Toilette 1.7oz
Sephora.com, Inc.
HERM S Eau des Merveilles 3.3 oz Eau des Merveilles Eau de Toilette Spray
HERM S Eau des Merveilles 3.3 oz Eau des Merveilles Eau de Toilette Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Eau des Merveilles fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Eau des Merveilles, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau des Merveilles dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau des Merveilles de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Dune Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Pi Hermes L’Ambre des Merveilles Tom Ford Tobacco Vanille Thierry Mugler Alien Boucheron Boucheron La Prairie Midnight Rain The Different Company Sublime Balkiss By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior J`adore Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Mademoiselle Guerlain La Petite Robe Noir Salvatore Ferragamo Golden Acacia