Designeri » F-H » Oriental Fougere « Grupuri

Elixir des Merveilles Hermes de dama

Elixir des Merveilles Hermes de dama

caramel
Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini Elixir des Merveilles Hermes de dama Imagini

Elixir des Merveilles de Hermes este un parfum Oriental Fougere de dama. Elixir des Merveilles a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta balsam de Peru, zahar vanilat, ambra, lemn de santal, boabe de tonka, paciuli, rasina de Siam, caramel, stejar, tamaie, coaja de portocala si cedru.

balsam de Peru zahar vanilat ambra lemn de santal boabe de tonka paciuli rasina de Siam caramel stejar tamaie coaja de portocala cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Elixir des Merveilles by Hermes.

Eau des Merveilles
Acqua di Parma Colonia Assoluta
Shalimar Eau de Parfum 2009
O de Lancome

Elixir des Merveilles Recenziile parfumurilor

maril
maril

Ce parfum minunat! Ce splendoare! Se deschide usor amarui, o combinatie uluitoare de portocala, caramel si ambra. Incet, incet, incepe sa devina lemnos, usor masculin, intra in scena santalul, tamaia, paciuli si rasina.
Mi-l imaginez purtat oriunde, oricum si oricand, este parfumul care se "integreaza"cel mai bine in orice situatie.
Cum l-as descrie intr-un singur cuvant? SOLAR! Parca minunatul nostru Soare si-a transferat din insusirile sale desavarsite in aceasta micuta sticla cu licoare magica.

Nota 10/10

Dana Maria
Dana Maria

Azi l-am incercat in sfarsit! Pe pielea mea e foarte masculin, lemnos si simt si o urma miiiica mica de coaja de portocala. Dar predominante sunt aromele lemnoase si cea de tamaie.
E un parfum de vis.

Alexandra13
Alexandra13

Parfumul meu Signature de aprox 8 ani.Inainte de Elixir aveam ca si "signature scent" Eau des Merveilles,pe care il purtam non stop,vara,iarna,zi,noapte.Asta pana cand o prietena total indragostita de L'eau s-a dus fuguta tinta la parfumerie.A venit inapoi foarte trista ca "aia" i-au dat altceva,respectiv Elixir des Merveilles si nu-l vroia deloc,drept pentru care i l-am dat pe al meu plin si am luat eu parfumul ei.Dupa primul puff am inteles ca mi-am gasit parfumul MEU,pentru mine si pe care toti prietenii mei il cunosc ca fiind semnatura mea,mirosul meu si numai al meu(in cercul meu) O minunatie de parfum,dar a se testa inainte,cunosc cazuri de persoane care l-au luat ca mirosea superb si pur si simplu pielea lor nu-l tolera deloc,le lacrimau ochii si le durea capul tare de la aroma.

[email protected]
marcu_ioana_a@yahoo.com

Un parfum de vis, de purtat ziua, în special în zilele ploioase de toamnă, reci și urâte, va va binedispune instant mirosul de portocala combinat cu vanilie, santal și caramel, este parfum din poveste, rupt parcă din "Hansel și Gretel", pur și simplu de vis!

A devenit parfumul meu signature pentru anotimpul rece!

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Superb!Unul dintre cele mai placute parfumuri incercate.Recunosc caramelul, tamiia, portocala, vanilia iar apoi paciuli si santalul.Un parfum cald, dulce,gurmand.

Valentina29
Valentina29

Primul meu parfum de firma.. Ohoo. Si ce parfum.. Al case Hermes!! Parfumul meu semnatura! Ma simt incredibil purtand acest parfum... Aroma de portocala, grapefruit, rasina.... Of Doamne...citric, usor amarui, iz oriental, senzual, de zi, de seara, elegant... Si lista poate continua! Un parfum care isi merita toti banii!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Elixir des Merveilles fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Elixir des Merveilles, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Elixir des Merveilles dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Elixir des Merveilles de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes L’Ambre des Merveilles Guerlain Samsara Eau de Parfum By Kilian Back to Black Chanel Coco Mademoiselle Cartier Must de Cartier Hermes Eau des Merveilles Guerlain Insolence Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Tom Ford Tobacco Vanille Boucheron Boucheron Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Hermes 24 Faubourg Amouage Honour Woman Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dune Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Lolita Lempicka Lolita Lempicka Jean Paul Gaultier Classique