Designeri » F-H » Lemnos Chypre « Grupuri

Hermessence Vetiver Tonka Hermes unisex

Hermessence Vetiver Tonka Hermes unisex

Vreau: 7

Hermessence Vetiver Tonka Hermes unisex Imagini

Hermessence Vetiver Tonka de Hermes este un parfum Lemnos Chypre unisex. Hermessence Vetiver Tonka a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta vetiver, lemn de santal, boabe de tonka, tutun, lacramioare, alune, pralina si caramel.

vetiver lemn de santal boabe de tonka tutun lacramioare alune pralina caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hermessence Vetiver Tonka by Hermes.

Collezione Privata Viaggio d`Africa
Bal d'Afrique
Vetiver Fatal

Hermessence Vetiver Tonka Recenziile parfumurilor

Cezar1988
Cezar1988

Unul dintre cele mai bune parfumuri pe baza de vetiver pe piata. Poate chiar cel mai bun... O nota de vetiver foarte bogata si cremoasa datorita notei de tonka bean. Nu e nimic à la Tom Ford Grey Vetiver, Chanel Sycomore sau Guerlain Vetiver. Se aseamana mult cu Byredo Bal d'Afrique si cu Atelier Cologne Vetiver Fatal, doar ca este mai voluminos. Este modern, elegant si foarte bine echilibrat. Un vetiver mai bun pentru a reprezenta un brand ca Hermès nu se putea. Ce bine i s-ar potrivi chiar si unei doamne care adora stilul Hermès si mai ales o Birkin Bag :) 100% unisex !!! Nu mai zic ce superb arata un flacon de 200ml (310 Euro) intr-o colectie :)

Gabriel_BB
Gabriel_BB

Am cumparat acest parfum anul trecut, nu se gaseste din pacate numai in magazinele Hermes din aeroporturi sau mari capitale. Pretul este de 185 Eur.

Este cel mai sofisticat si masculin parfum pe care l-am avut vreodata.

De la Tom Ford este Grey Vetiver, si poate ca seamana putin cu acest parfum, dar nu se pot compara totusi.

Alte parfumuri cu Vetiver pe care le am sunt: Noble Vetiver care e frumos, dar nu tine mult.

Terre pe care probabil il stiti si este tot o realizare de exceptie.

Mai sunt multe parfumuri cu vetiver in compozitie. Am gasit ca cele de la Dunhill ar avea vetiver si unele au si tonka. Ar putea fi interesante.

Oricum, acesta e cel mai grozav parfum cu Vetiver.

lumi44
lumi44

am citit despre acest parfum pe internet si imi doresc foarte mult sa il probez si sa il achizitionez
va multumesc!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Hermessence Vetiver Tonka fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Hermessence Vetiver Tonka, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hermessence Vetiver Tonka dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hermessence Vetiver Tonka de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Aramis Aramis By Kilian Back to Black DSQUARED² He Wood Hermes Terre d`Hermes Parfum Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Bois et Musc Serge Lutens Borneo 1834 Serge Lutens Sarrasins Clive Christian C for Men Hermes Hermessence Ambre Narguile M. Micallef Emir Parfum d`Empire Fougere Bengale By Kilian A Taste of Heaven Kenzo Kenzo pour Homme Annick Goutal Myrrhe Ardente Amouage Interlude Man Giorgio Armani Emporio Armani Lui Bond No 9 New Haarlem Byredo Pulp Tom Ford Tuscan Leather