Designeri » F-H » Floral Verde « Grupuri

Hiris Hermes de dama

Hiris Hermes de dama

Hiris Hermes de dama Imagini Hiris Hermes de dama Imagini

Hiris de Hermes este un parfum Floral Verde de dama. Hiris a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Notele de varf sunt coriandru, garoafa, stanjenel si ambra; notele de mijloc sunt stanjenel, neroli si trandafir; Notele de baza sunt miere, vanilie, cedru si migdal.

coriandru garoafa stanjenel ambra

stanjenel neroli trandafir

miere vanilie cedru migdal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hiris by Hermes.

Iris d`Argent

Hiris Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Un buchet imens de irisi florentini rupti de niste maini inmanusate in piele fina sunt asezati intr-o vaza de portelan langa masuta de machiaj. Emana un parfum foarte discret, pudrat, de o frumusete fara seaman, iar perdelele lungi si vaporoase se umfla in vantul plin de adieri gingase de la florile din curte in incaperea scaldata in linistea de siesta a unei dupa-amiezi de vara.

Sunt irisii lui Monet sub forma de parfum.

Elena Helen
Elena Helen

L-am avut prin 99,anul lansarii si n-as ezita sa-l achizitionez din nou.Desi aveam o varsta prea mica si un nas "neformat" mi-a placut la nebunie parfumul.Este unic si dupa cum spune si numele domina irisul care ii confera o nota eleganta,aristocratica. Un parfum deosebit care trebuie incercat.

Este un parfum extraordinar de frumos, cu nota dominanta de iris. Incepe destul de verde si direct pudrat, apoi devine acompaniat si de ceva flori suave, iar parfumul devine ultra-feminin si delicat! Probabil combinatia cu un strop de neroli face ca parfumul sa fie atat de feminin... Nu este deloc comun ca miros, este chic, are o eleganta aparte, ce sa mai... este excelent! Are si un mic minus tehnic: siaj mic, persistenta moderata... Dar tot e frumos si il vreau!!! Nota mea: 8/10

Hiris by Hermes 4.00 out of 5 based on 7 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Hiris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Hiris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hiris dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hiris de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle En Passant Frederic Malle Lipstick Rose Penhaligon`s Violetta Profumum Roma Alba By Kilian Back to Black Guerlain La Petite Robe Noir Terry de Gunzburg Ombre Mercure Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Puredistance Opardu Robert Piguet Alameda Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Jeux de Peau Boucheron Boucheron Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain L'Heure Bleue Robert Piguet Fracas Serge Lutens Sa Majeste la Rose