Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama

Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama

Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Videouri
Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini Jour d`Hermes Absolu Hermes de dama Imagini

Jour d`Hermes Absolu de Hermes este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Jour d`Hermes Absolu a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt floare de cais si grapefruit; notele de mijloc sunt gardenie, iasomie Sambac si note florale; Notele de baza sunt note lemnoase si lichen.

floare de cais grapefruit

gardenie iasomie Sambac note florale

note lemnoase lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jour d`Hermes Absolu by Hermes.

Saharienne

Jour d`Hermes Absolu Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Un parfum ca un fresh de grapefruit varsat pe tricoul pe care-l porti atunci cand il prepari.Dupa care imi imaginez ca ma plimb cu respectivul tricou intr-o gradina de flori...si ma tot plimb,pentru ca are o longevitate de-a dreptul imensa.Si asta e tot,singurele note emanate sunt grapefruit si flori.Siaj foarte bun.

Katea
Katea

Nu imi place deloc,pentru mine este prea puternic,fresh si foarte citric insa sotul meu il adora,imi zice ca il atrage.....Persistenta si siaj foarte mare

Este un floral autentic, destul de cremos, dar si suculent, usoooor acrisor, usor dulceag, avand si o oarecare opulenta. Floarea de cais este cea care domina, insa dupa ceva timp simt si ceva fructe, poate pepene galben sau ceva asemenator. Iasomie nu simt, ci doar o gardenie foarte discreta. Baza parfumului este usor aspra, cu siguranta mai contine si alte note decat cele listate, poate paciuli, asa cum zicea si Maeda mai sus, sau poate alte note lemnoase.
Siajul si persistenta sunt moderate. Evaluare: 7/10

maeda
maeda

Îmi place foarte mult Jour d`Hermes Absolu, mai mult decât originalul Jour d`Hermes. Problema este că nu prea identific cele trei note enumerate mai sus: nici gardenia, nici iasomia, poate doar floarea de cais care îi dă un pic de rotunjime, îl face cremos. Cu siguranță mai sunt și alte flori, dar nu ies în evidență singure, sunt un tot extrem de bine realizat. Are și fructe: ceva citrice, poate măr, pentru că este un floral proaspăt, un pic acrișor, posibil să aibă paciuli? Pe pielea mea longevitatea și siajul sunt moderate. Cu siguranță mi-aș cumpăra acest parfum. Este extrem de senzual, luminos, optimist și extrem de frumos.

cici21
cici21

J'adore Hermes! :)
Vara trecuta am descoperit Jour d'Hermes si l-am folosit pana la ultima picatura.
Acum in prag de vara, cand am vrut sa-l recumpar, am dat peste varianta Absolu, cu aceeasi nota citrica, fresh, dar cu note florale mult mai intense. Este un parfum perfect pentru sezonul cald, se pastreaza foarte bine pe haine si are un siaj moderat pe piele.

Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum tester for women 1.7 oz Refillable
Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum for women 1.7 oz Refillable
Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 1.7 oz for Women
Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 1.7 oz for Women
Gift Set 9oz
Herm s Jour d'Hermes Absolu Gift Set I. Eau De Parfum 2,9 oz Body Milk 1 oz Eau De Parfum 0,25 oz
Eau De Parfum 1oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 30ml 1oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 30ml 1oz
Eau De Parfum 2.9oz
Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Herm s Jour d'Hermes Absolu Eau De Parfum for women 2.9 oz Refillable
Eau De Parfum 2.8oz
Jour D'hermes Absolu by Hermes Eau de Parfum Spray Refillable 2.8 oz Tester for Women
Eau De Parfum 1.6oz
Eau De Parfum 4.2oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refill 125ml 4.2oz
Gift Set 1.6oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Coffret Eau De Parfum Refillable Spray 50ml 1.6oz Eau De Parfum Miniature 7.5ml 0.25oz Body Lotion 30ml 1oz 3pcs
Eau De Parfum 2.87oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz
Hermes Jour D'Hermes Absolu Eau De Parfum Refillable Spray 85ml 2.87oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Jour d`Hermes Absolu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Jour d`Hermes Absolu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jour d`Hermes Absolu dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jour d`Hermes Absolu de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Jour d'Hermes Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior J`adore Christian Dior Miss Dior (new) Hermes Kelly Caleche Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Pure Poison Guerlain L'Instant Magic Chanel Coco Mademoiselle Chanel Coco Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Carolina Herrera CH Gianfranco Ferre In The Mood For Love Hermes Un Jardin Sur Le Toit Memo Kedu Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Gucci Gucci Eau de Parfum II Lorenzo Villoresi Teint de Neige Calvin Klein Euphoria Yves Saint Laurent Cinema