Designeri » F-H » Oriental Vanilat « Grupuri

L’Ambre des Merveilles Hermes unisex

L’Ambre des Merveilles Hermes unisex

L’Ambre des Merveilles Hermes unisex Imagini L’Ambre des Merveilles Hermes unisex Imagini

L’Ambre des Merveilles de Hermes este un parfum Oriental Vanilat unisex. L’Ambre des Merveilles a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta ambra, labdanum, vanilie si paciuli.

ambra labdanum vanilie paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L’Ambre des Merveilles by Hermes.

Ambre Imperial
Voile d'Ambre

L’Ambre des Merveilles Recenziile parfumurilor

maril
maril

Primul puf din L'Ambre m-a aruncat undeva, in timp, cand am avut primul meu parfum "de firma", Samsara. Imi imaginez o zi de toamna rece, fular pufos de angora, o cana cu ceai cald si aromat. Incet, incet incepe sa sa-si faca loc un miros dulce, delicios, si parca nimic altceva nu se mai simte. Nu stiu de ce dar pe pielea mea se simte doar caramel, insa imi place tare mult, seamana cu mirosul de bomboane de ciocolata cu caramel Cadbury. Imi vine sa-mi dau cu cate un puf seara, inainte de culcare, sa adorm cu mirosul acesta delicios.
Mi-e tare drag!

Alexandra13
Alexandra13

Vreau sa-l incerc,si tot ma iau cu altele cand ajung la"fata locului",dar gata,data viitoare imi pun memento pe telefon,poate mai gasesc vreun "diamant" pe genul Eau si Elixir.

rafaela
rafaela

Imi doream acest parfum de aproape o jumatate de an. Acum ca il am, dupa testari repetate, pot spune ca E TOT CE-MI DORESC pt moment, desi nu disting nici o nota :)... "Seamana cu ceva,.. dar e altceva!"
Cald si proaspat, usor dulce, fin pudrat, ametitor, e ca o dup-amiaza aurie de toamna imbelsugata.
Poate voi reveni cu un "edit".
Edit: Vreau doar sa mai adaug ca este foooarte omogen. Prima data cand l-am testat, am delimitat doar o nota acrisoara in debut care m-a speriat rau. Si tine ceva nota asta, nu dispare complet, se metamorfozeaza. Nu stiu nici pana acum ce e, dar e cel mai rafinat, frumos si seducator "acrisor" pe care l-am mirosit.

sigrid
sigrid

Mi se pare un parfum interesant datorita fatetelor pe care le ofera.
Poate fi optiunea pentru tinerele iubitoare de parfumuri gurmande care vor totusi un next level , o trecere lina dar clara catre alta etapa. Pentru acestea L’AMBRE nu va fi un total stranger, pentru ca vanilia asigura un taram cunoscut si comfortabil . Picurii de ambra si paciuli sunt cei care ne fac sa ne uitam mai atent si sa observam ca purtatoarea a migrat de la cozi impletite la o coafura eleganta.
Mai poate fi optiunea de inceput pentru purtatoarele de mainstream ispitite de nisa( pe linia ambrei) dar nefamiliarizate cu ea si care nu prea stiu de unde sa inceapa . Pe acestea L’AMBRE ar putea sa le treaca granita in siguranta , doar cu buletinul, in conditiile in care Xerjoff, Roja Dove sau Tauer reclama inca pasaport si viza.
Nu stiu daca prin acest parfum casa Hermes s-a simtit “datoare” sa vireze si ea putin, f putin, catre un segment mai larg de populatie, cert este ca a reusit sa faca asta stralucit, fara sa-i cada macar un galon.
Ne-am ales astfel cu un parfum elegant,senzual, deosebit si totusi usor de purtat.
Ce ne-am putea dori mai mult?

leila_mic
leila_mic

Este intr-adevar foarte cald, se muleaza pe piele si se contopeste cu aerul dimprejurul tau ... dulce, dar elegant, puternic dar calm ... il vad cel mai potrivit inceputului de toamna - dar o sa-l incerc si pe vreme calda, sunt curioasa de deschiderea notelor pe piele / multumesc, PinkMartini

nelly_rose
nelly_rose

Imi pare atat de frumos! M-a cucerit de la primul puf si e deja pe lista mea de dorinte. E o surpriza placuta pentru mine care am tot ocolit Eau de Merveilles fiindca are o nota ce imi displace si nu stiu ce e. Am testat indelung si Eau claire de Merveilles care-mi placea mai mult dar persista totusi nota neplacuta. Dar in L'Ambre de Merveilles nota aceea a disparut. Ambra e moale, calda, amestecata cu putin caramel si un strop de patchouli si vanilie.
Un parfum foarte cald, usor dulce si elegant potrivit pentru iarna dar mai ales pentru toamna. E un parfum intens dar totusi delicat, ca un pulover subtire de casmir, numai bun sa ne incalzeasca toamna.

Mai sa fie! Un parfum intens...creat de Jean-Claude Ellena? Imposibil de crezut dar adevarat. Maestrul acuarelelor olfactive a facut un pas in afara manierei sale cu acest L`Ambre de Merveilles. Parfumul e minunat, dulceag, tomnatic, puternic simtindu-se clar diferenta fata de editia clasica Eau de Merveilles. In acesta nu se mai distinge deloc cedrul care-l face aproape unisex pe EDM clasic. De asemena si nota de ambergris cu aerul sau puternic marin dominanta in clasic a disparut aici. Ambergris a fost inlocuita cu un amestec cald de rasini printre care se distinge limpede o ambra dulce si maiestuoasa, pivotul central al compozitiei. Intregului amestec i se mai adauga un ton ca de caramel intregind astfel cercul perfect, o compozitie plina de rotunjimi calde si eleganta. Un parfum fara lacune care-mi merge la suflet.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes L’Ambre des Merveilles fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes L’Ambre des Merveilles, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L’Ambre des Merveilles dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L’Ambre des Merveilles de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Elixir des Merveilles Frederic Malle Portrait of a Lady Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Honour Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dune By Kilian Back to Black Cartier Must de Cartier Lolita Lempicka Lolita Lempicka The Different Company Sublime Balkiss Hermes 24 Faubourg Tom Ford Noir de Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Memoir Woman Sospiro Perfumes Erba Pura Cartier La Panthere Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Hypnotic Poison Boucheron Boucheron Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris