Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

Terre d'Hermes Hermes de barbati

Terre d'Hermes Hermes de barbati Videouri Terre d'Hermes Hermes de barbati Videouri Terre d'Hermes Hermes de barbati Videouri Terre d'Hermes Hermes de barbati Videouri
Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini Terre d'Hermes Hermes de barbati Imagini

Terre d'Hermes de Hermes este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Terre d'Hermes a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt portocala si grapefruit; notele de mijloc sunt piper si muscata; Notele de baza sunt paciuli, cedru, vetiver si rasina benzoica. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Fragrance Of The Year Men`s Luxe 2007.

portocala grapefruit

piper muscata

paciuli cedru vetiver rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Terre d'Hermes by Hermes.

In Black
Terres Aromatiques

Terre d'Hermes Recenziile parfumurilor

allure

Si armasarul alerga si alerga pe zgura incinsa de soare, la fel ca in reclama la Terre d'Hermes :)
Nope...l-am testat ieri din nou. Verdict: inchisoare pe viata departe de mine. Prefer Bleu de Chanel!

Alexandra13

Pai ar cam trebui sa depuneti si voi oarece eforturi,eu am dat deja ceva,am luat-o la fuga dupa om,nu te pui cu o alergare in asfintit pe tocuri de 12 cm! Deci Terre merita,pe onoarea mea!

allure

Perfect, si eu joc tenis si o sa-mi asum "riscul" de a folosi Terre. Vreau sa-i mai dau o sansa totusi pentru ca mi-a placut enorm acum cativa ani. Acum notele picante si de greph sunt mult mai accentuate parca.
Poate se simte altfel cand transpiri, cine stie? Ce nu facem noi pentru doamne...

Alexandra13

Am luat contact cu Terre de Hermes in 2010 cred,mergand pe strada spre o cafenea,seara,vara.A trecut un baiat pe langa mine(impropriu spus baiat ca avea vreo 30 de ani)care mirosea sublim.Am fugit efectiv dupa el sa-l intreb cu ce Dumnezeu e parfumat de m-a intors din drum.Tipul venea de la tenis si era atat de transpirat si rosu la fata de efort incat emana aceasta minune parfumata in valuri fierbinti,de pamant umed si condimentat absolut superb.I-am facut cadou tatalui meu after shave-ul si parfumul si de atunci il tot am in nari constant,ca taica-meu a devenit un fan inrait al lui Terre,dar totusi nu pot uita acea prima intalnire cu el,in care am descoperit o adevarata opera de arta a casei Hermes.Si ma gandeam,daca ar fi vreodata posibil asa ceva,cum ar fi un barbat care munceste pamantul in arsita verii ,cu soarele deasupra capului si cu sudoarea curgandu-i pe frunte si un iz de Terre de Hermes amestecat cu toate aceste ingrediente(ma feresc sa-mi imaginez asta pe campurile Romaniei,ci undeva in Italia,Sicilia)~cred ca ar fi un mix ametitor,superb.

allure

Cred ca ceva s-a intamplat cu acest parfum si nu-mi dau seama. Probabil a fost reformulat, ca de obicei.
Acum cativa ani am avut after-shave-ul Terre d'Hermes si pot spune ca a fost foarte bun, rafinat, ceva nou.
In ultimele saptamani, am retestat Terre EDT si mi s-a intors stomacul pe dos la propriu(!)si m-a izbit o durere de cap. OK, din cate stiu si am citit, Elena a folosit in acest parfum niste "esente" naturale si cred ca asta este cauza respingerii acestui parfum. Subliniez faptul ca l-am testat doar in aeroporturi si parfumerii specializate.
Sincer regret...

radumihail
radumihail

TDH nu e un parfum. TDH este apogeul carierei unuia dintre cei mai mari parfumieri ai lumii. TDH este mirosul primordial al Pamantului. Facut din elemente simple imbinate cu atata maiestrie explodeaza pur si simplu cu o forta naucitoare, forta pamantului, forta naturii, forta momentului 0 al lumii. Nu ai cum sa nu devii poetic cand mirosi TDH. Este exemplul perfect de capodopera olfactiva moderna, mirosul ce iti da fiori, incredere, forta si o oarecare teama de a-l purta. Uneori am impresia ca el ma poarta pe mine si nu eu pe el. E viu, e puternic, persista, proiecteaza perfect si atat cat trebuie. O oarecare asemanare exista intre el si Bleu de Chanel dar acesta din urma nu imi inspira aceeasi forta monumentala, mitica, naturala. E desavarsit....

Liviu
Liviu

Nu ma impac cu el! L-am testat si retestat fiindu-mi recomandat de nenumarate ori aici pe forum. Nu-mi miroase decat a pamant umed si portocale mucegaite. Un bun prieten mi-a zis ca simte acelasi lucru dar dupa ce se aseaza parfumul devine divin. Nu am simtit decat notele descrise care mi s-au intiparit in creier. Probabil am obtinut un efect de autosugestie care nu-mi permite sa simt mai departe, motiv pentru care ma abtin sa-l notez.

ParfumuriMio
ParfumuriMio

Un parfum senzational care iti da o stare de eleganta si seriozitate extraordinara. 9,5 / 10

Raportat la parfumuri de dama, am testat extrem de putine parfumuri masculine mainstream. Mea culpa! De acum imi propun sa incerc cat mai multe si sa incep sa le descriu. Dintre cele care mi s-au intiparit bine in memorie si pe care le gasesc senzationale face parte acest parfum de la Hermes, atat de bine cunoscut de multi dintre voi. Azi am pe mana Terre si incep sa cochetez cu gandul de a-l cumpara odata si odata. Pe buna dreptate, Terre nu doar ca miroase bine, dar nici nu prea are competitori in categoria lui lemnos-condimentata. Da, sunt desigur multe parfumuri comerciale lemnoase cu note fresh in ele, dar din cate stiu eu cel putin Terre e un parfum in care s-au cules cele mai speciale note proaspete care apoi au fost amestecate cu mare arta. Vorbim de Jean-Claude Ellena. De Hermes. Note de top. Daca cineva e mare maestru in combinatii subtile acela e Ellena. Nicaieri intr-un parfum masculin (nu unisex) nu am descoperit o impletire mai frumoasa de note de citrice (coapte, dulci, fara nicio asprime in ele) cu note lemnoase. Efectul e luminos, placut, iti completeaza starea de spirit cand esti impacat cu tine si viata ta. Practic miroase a natura, a aburii ce se ridica dintr-un pamant fertil…ca si aerul aromat spre asfintitul unei zile petrecuta departe undeva in natura. E mai mult decat un parfum, e interpretarea unui barbat matur, sigur pe el. Iar in final ceea ce apreciez de asemenea la Terre este versatilitatea lui. Il porti oriunde, oricand, in orice sezon si da bine. Toate sunt dozate cat si cum trebuie in el astfel incat sa-l simti pe tine toata ziua si sa fie simtit si de altii intr-un mod nederanjant. Si chiar daca ma pun pe treaba si de acum voi petrece mai mult timp in compania parfumurilor barbatesti si abia astept sa descopar altele si altele, Terre cred ca va ramane muuuult timp de acum incolo No.1. Minunat!

eu_alin1
eu_alin1

Acest parfum este unul destul de bun,desi pe mine nu m-a dat pe spate,miroase bine,scump,citricele se combina bine cu notele intepatoare de piper si paciuli.
Este destul de matur dar poate fi purtat si de cei mai tineri care vor sa fie cu un aer de gentelman.

zozo
zozo

Super parfum mai ales iarna,purtat de barbati maturi.

criatal09
criatal09

Un parfum foarte bun.Persistent,are un miros placut,lemnos,acrisor..Merita incercat !

Terre d'Hermes by Hermes 4.22 out of 5 based on 44 ratings and 12 user reviews

Eau De Toilette 0.17oz
Terre D'hermes by Hermes EDT .17 oz Mini for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT .17 oz Mini for Men
Eau De Toilette 0.41oz
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray .41 oz Hair Body Shower Gel 1.3 oz for Men
Eau De Toilette 0.16oz
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT .16 oz Mini for Men
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT .16 oz Mini for Men
Eau De Toilette 0.42oz
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray .42 oz for Men
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray .42 oz for Men
Eau De Toilette 1oz
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray Refillable 1 oz H Bottle Limited Edition Unboxed for Men
Deodorant 5oz
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.3 oz Tester for Men
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
Eau De Toilette 4.2oz
Terre D'hermes Cologne by Hermes, 4.2 oz Eau Tres Fraiche Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 4oz
Herm s Terre D'Hermes Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 1,4 oz Aftershave Balm 0,5 oz
Gift Set 4oz
Herm s Terre D'Hermes Gift Set VI. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,4 oz Aftershave Balm 1,4 oz
Parfum 4.2oz
Terre D'hermes by Hermes Parfum Refill 4.2 oz Unboxed for Men
Terre D'hermes by Hermes Parfum Refill 4.2 oz Unboxed for Men
Gift Set 5oz
Herm s Terre D'Hermes Gift Set VIII. Eau De Parfum 2,5 oz Aftershave Balm 0,5 oz Shower Gel 1,4 oz
Gift Set 4oz
Herm s Terre D'Hermes Gift Set XI. Eau De Toilette 3,4 oz Shaving Cream 1,7 oz Aftershave Water 1,4 oz
Gift Set 1oz
Terre D'hermes Cologne by Hermes, 2.5 oz Pure Pefume Spray for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT Refill 4.2 oz for Men
Terre D'hermes by Hermes EDT Refill 4.2 oz for Men
Eau De Toilette 4.2oz
Terre D'hermes by Hermes Eau Tres Fraiche EDT Spray 4.2 oz EDT Spray .41 oz Mini for Men
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 3.3oz
Hermes Terre D'Hermes Eau De Toilette Spray 2014 H Bottle Limited Edition 100ml 3.3oz
Eau De Toilette 3.4oz
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.4 oz All Over Shower Gel 1.35 oz EDT .17 oz Mini for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray 3.4 oz After Shave 1.35 oz All Over Shower Gel 1.35 oz for Men
Parfum 2.5oz
Terre D'hermes by Hermes Parfum Spray 2.5 oz for Men
Terre D'hermes by Hermes Parfum Spray 2.5 oz for Men
Eau De Toilette 1oz
Terre D'hermes by Hermes EDT Spray Refillable 1 oz H Bottle Limited Edition EDT Refill 4.2 oz for Men
StrawberryNET.com
Hermes Terre D'Hermes Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Hermes Terre D'Hermes Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Terre d'Hermes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Terre d'Hermes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Terre d'Hermes dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Terre d'Hermes de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Fahrenheit Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Hermes Terre d`Hermes Parfum Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Thierry Mugler A*Men Pure Malt Viktor&Rolf Spicebomb Chanel Allure Homme Sport Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Tom Ford Tobacco Vanille Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Homme Intense Givenchy Pi Thierry Mugler A*Men Creed Aventus Yves Saint Laurent L'Homme