Designeri » F-H » Lemnos Chypre « Grupuri

Terre d`Hermes Parfum Hermes de barbati

Terre d`Hermes Parfum Hermes de barbati

Terre d`Hermes Parfum Hermes de barbati Imagini

Terre d`Hermes Parfum de Hermes este un parfum Lemnos Chypre de barbati. Terre d`Hermes Parfum a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt grapefruit si portocala; Nota de mijloc este silex; Notele de baza sunt note lemnoase, lichen si rasina benzoica.

grapefruit portocala

silex

note lemnoase lichen rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Terre d`Hermes Parfum by Hermes.

Red Vetyver

Terre d`Hermes Parfum Recenziile parfumurilor

Cezar1988
Cezar1988

Impreuna cu Dior Homme Intense poate cel mai bun release al ultimilor 10-15 ani in gama parfumurilor "designer". Desert, nisip, grapefruit, vetiver, piper, minerale, prospetime, masculinitate, aer uscat etc. Cam acestea sunt cuvintele care mi se par potrivite pentru a descrie acest parfum. Versiunea "Parfum" este mai opulenta si notele isi fac mai incet aparitia decat in versiunea EdT. Are insa un sillage perfect si nimeni nu iti va reprosa ca ai folosit prea mult parfum. Longevitatea este de minim 12 ore. Perfect pentru orice ocazie si orice varsta. Pentru vara recomand versiunea EdT sau chiar Eau Très Frâiche.

andred
andred

Un parfum extraordinar. Ma mira faptul ca nu sunt comentarii asupra acestui parfum. Nu e un simplu parfum fresh. Poate amestecul de grapefruit si portocala sau al ingredient ii dau un aer ierbos, discret, pe notele de baza. Performante foarte bune cu o longevitate de invidiat (cel putin pe pielea mea) de peste 12 ore insa discret ca si siaj dar suficient cat sa te faca remarcat la o masa cu prietenii. Personal il gasesc o creatie foarte reusita, un parfum pe care il cautam de ceva vreme.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Terre d`Hermes Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Terre d`Hermes Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Terre d`Hermes Parfum dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Terre d`Hermes Parfum de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Fahrenheit Chanel Bleu de Chanel Yves Saint Laurent L'Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain Guerlain Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Havane Dolce&Gabbana D&G Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Chanel Allure Homme Sport By Kilian Back to Black Chanel Egoiste Gucci Gucci Pour Homme II Viktor&Rolf Spicebomb