Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

Un Jardin Apres la Mousson Hermes unisex

fin condimentat
ierbos
Un Jardin Apres la Mousson Hermes unisex Imagini

Un Jardin Apres la Mousson de Hermes este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Un Jardin Apres la Mousson a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta coriandru, ghimbir, piper, floare de ghimbir si cardamom.

coriandru ghimbir piper floare de ghimbir cardamom

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Jardin Apres la Mousson by Hermes.

Un Jardin Apres la Mousson Recenziile parfumurilor

Ariana.b
Ariana.b

Preferatul meu din gama "jardin". La inceput simt iarba proaspata dupa o ploaie de vara, apoi se aseaza condimentat, insa foarte finut. Nu deranjeaza cu nimic, e foarte subtil, dar are totusi persistenta si siaj destul de bunicele. Cu siguranta numele i se potriveste de minune, desi nu am fost niciodata in acea parte a Asiei, imi imaginez ca asa miroase: a ghimbir si multe condimente stropite de ploaie (Muson in acest caz).

eu_alin1
eu_alin1

Un parfum foarte fresh-aromat usor dulceag.
Este potrivit pentru zilele calde si cred ca poate fi purtat si de femel si de barbati,este cu adevarat unisex.
De la Hermes un parfum de calitate.

Iertata-mi fie parerea de nespecialista, dar mie mi s-a parut ca miroase doar a iarba uda, fara nimic atragator. N-am gasit nimic feminin la parfumul asta.

Un Jardin Apres la Mousson by Hermes 2.88 out of 5 based on 9 ratings and 3 user reviews

Eau De Toilette 1.7oz
Hermes Un Jardin Apres La Mousson Eau De Toilette Natural Spray 100ml 3.4oz
Hermes Un Jardin Apres La Mousson Eau De Toilette Natural Spray 100ml 3.4oz
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
Un Jardin Apres La Mousson Perfume by Hermes, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 1.7oz
Un Jardin Apres La Mousson Perfume by Hermes, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Un Jardin Apres la Mousson fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Un Jardin Apres la Mousson, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Jardin Apres la Mousson dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Jardin Apres la Mousson de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Versace Versace Juliette Has A Gun Citizen Queen Nina Ricci Nina Versace Crystal Noir Bvlgari Omnia Amethyste Dolce&Gabbana Light Blue Dreaming in Portofino Bvlgari Bvlgari Rose Essentielle Eau De Toilette Rosee Gucci Gucci Guilty Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Viktor&Rolf Flowerbomb Christian Dior J`adore Thierry Mugler Angel Aqua Chic Thierry Mugler Innocent Rock Escada Escada Rockin' Rio 2011 Serge Lutens Fleurs de Citronnier Cacharel Amor Amor Tentation Estée Lauder Sensuous Nude Thierry Mugler Alien Aqua Chic Avon Perceive Dew