Designeri » F-H » Floral Acvatic « Grupuri

Un Jardin En Mediterranee Hermes unisex

Un Jardin En Mediterranee Hermes unisex

Un Jardin En Mediterranee Hermes unisex Imagini Un Jardin En Mediterranee Hermes unisex Imagini Un Jardin En Mediterranee Hermes unisex Imagini

Un Jardin En Mediterranee de Hermes este un parfum Floral Acvatic unisex. Un Jardin En Mediterranee a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Notele de varf sunt mandarina, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt floare de portocal si oleandru alb; Notele de baza sunt chiparos, frunze de smochin, mosc, cedru rosu, ienupar si fistic.

mandarina bergamot lamaie

floare de portocal oleandru alb

chiparos frunze de smochin mosc cedru rosu ienupar fistic

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Jardin En Mediterranee by Hermes.

Vol d'Hirondelle
Philosykos

Un Jardin En Mediterranee Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

o întâmplare reală: în facultate obișnuiam să frecventez un anumit curs fără prezență obligatorie, repetitiv, redundant și beneficiind mai degrabă de o bibliografie superbă, a cărei parcurgere te făcea de zece ori mai câștigat decât prezența efectivă la clasă, doar pentru că profesorul purta acest parfum pe care nu îl cunoșteam, dar care mi se părea năucitor. ajunseserăm, eu și colegele, la concluzia că sigur e ceva esență rară, adusă dintr-o călătorie în orient pe care știam că domnul în cauză o întreprinsese la un moment dat. când l-am descoperit, împreună cu fratele meu, m-am reîndrăgostit de briza citric-verde a grădinei mediternaneene, dar am decis amândoi că e mai degrabă masculin decât feminin, așa că a devenit parfumul lui de suflet (și e un suflet de călător pe mare, de aventurier din jules verne sau toate pânzele sus, pe care îl pasionează voiajul, nu destinația).

Elena Helen
Elena Helen

Il foloseam la mare vara.Imi aduce aminte de mirosul marii.Este un parfum citric persistent.

Un Jardin En Mediterranee by Hermes 3.38 out of 5 based on 14 ratings and 2 user reviews

Eau De Toilette 1.7oz
Un Jardin En Mediterranee Perfume by Hermes, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Eau De Toilette 1.6oz
HERM S Un Jardin en Mediterranee 1.6 oz Eau de Toilette Spray
HERM S Un Jardin en Mediterranee 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Eau De Toilette 3.4oz
Un Jardin En Mediterranee Cologne by Hermes, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Un Jardin En Mediterranee Perfume by Hermes, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Un Jardin En Mediterranee by Hermes EDT Spray 3.4 oz for Women
Un Jardin En Mediterranee by Hermes EDT Spray 3.4 oz for Women
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 3.3oz
HERM S Un Jardin en Mediterranee 3.3 oz Eau de Toilette Spray
HERM S Un Jardin en Mediterranee 3.3 oz Eau de Toilette Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Un Jardin En Mediterranee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Un Jardin En Mediterranee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Jardin En Mediterranee dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Jardin En Mediterranee de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Hermes Eau des Merveilles Guerlain Chamade Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Guerlain Idylle Kenzo Flower by Kenzo Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain Shalimar Chanel Coco Eau de Parfum Viktor&Rolf Flowerbomb Boucheron Boucheron Amouage Amouage Lyric Woman Serge Lutens Jeux de Peau Gucci Gucci Eau de Parfum II Guerlain Aqua Allegoria Jasminora By Kilian Back to Black Christian Dior Midnight Poison The Different Company Sublime Balkiss Cartier Delices Hermes Elixir des Merveilles