Designeri » F-H » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Voyage d'Hermes Parfum Hermes unisex

Voyage d'Hermes Parfum Hermes unisex

Voyage d'Hermes Parfum Hermes unisex Imagini Voyage d'Hermes Parfum Hermes unisex Imagini

Voyage d'Hermes Parfum de Hermes este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Voyage d'Hermes Parfum a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt cardamom, lamaie si condimente; notele de mijloc sunt trandafir, note verzi, ceai, Hedione si note florale; Notele de baza sunt mosc, ambra si note lemnoase.

cardamom lamaie condimente

trandafir note verzi ceai Hedione note florale

mosc ambra note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Voyage d'Hermes Parfum by Hermes.

Cuir Vetiver
Lune Feline

Voyage d'Hermes Parfum Recenziile parfumurilor

chique
chique

imi place foarte mult, l-am purtat vreun an non-stop. e mai degraba un parfum de stare, cum sunt multe dintre parfumurile Hermes. Le porti pentru tine, pentru ce-ti inspira si mai putin pentru a impresiona pe altii. Mie Voyage imi inspira spatii largi, aer, libertate, decuplare de la cotidian. Are acea nota "crisp" pe care o ador la toate parfumurile Hermes si care-mi sugereaza un nou inceput.

pacat ca nu-i prea persistent si nici siajul nu e grozav.

Michelle
Michelle

Mie parfumul acesta mi se pare că are un aer pur englezesc, aşa cum Samsara are, de exemplu, sânge oriental. Mă duce cu gândul la o călătorie cu trenul în Anglia, într-o dimineaţă de aprilie, în ţinută sobră şi cu un ziar în mână. Nu l-aş purta în ţări calde, precum Spania sau Turcia, de exemplu, mi se pare că nu se integrează acolo, deşi are lămâie şi note verzi. O lămâie însă care nu e îndulcită cu zahăr, nu e o lămâie din limonada dulce, ci care aici e acoperită cu tonuri verzi, proaspete. E un parfum de zi, care nu riscă să deranjeze pe nimeni, dar are şi acel aer uşor distant, uşor british, cel puţin aşa îl percep eu.

iuliatundre
iuliatundre

e un parfum pentru adolescenti dar merge foarte bine la o tinuta sport , cand esti in viteza si nu ai timp sa acorzi o atentie prea mare felului in care arati.da e pentru VOYAGE .Pentru orice gen-

Este un parfum lamaios-lemnos, cu un siaj slabut, dar persistenta buna. De asemenea se simte cardamonul, condimentele care il fac usor spicy si ceva note florale vrzi. Parfumul este bine construit si este destul de frumos, aduce putin si cu creatiile de nisa, dar are un pret foarte mare, oarecum nejustificat, din punctul meu de vedere...
Nota mea: 8/10

Voyage d'Hermes Parfum by Hermes 4.22 out of 5 based on 10 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hermes Voyage d'Hermes Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hermes Voyage d'Hermes Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Voyage d'Hermes Parfum dupa Hermes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Voyage d'Hermes Parfum de Hermes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Juliette Has A Gun Vengeance Extreme By Kilian Back to Black Christian Dior Fahrenheit Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Frederic Malle Musc Ravageur Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Homme Intense Frederic Malle Portrait of a Lady Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes 24 Faubourg Frederic Malle En Passant Christian Dior Dune Sospiro Perfumes Erba Pura Puredistance Opardu Caron Aimez - Moi Xerjoff More Than Words Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Amouage Dia pour Femme Frederic Malle Carnal Flower