Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

With Love Hilary Duff de dama

With Love Hilary Duff de dama

tropical
With Love Hilary Duff de dama Videouri

With Love de Hilary Duff este un parfum Oriental Condimentat de dama. With Love a fost lansat in 2006. With Love a fost creat de Rodrigo Flores-Roux si Stephen Nilsen. Notele de varf sunt condimente si mango; notele de mijloc sunt Cocobolo si floare de mangotier; Notele de baza sunt ambra si mosc.

condimente mango

Cocobolo floare de mangotier

ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about With Love by Hilary Duff.

With Love Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Tot un parfum de vedetă,reușit și acesta,cu care trebuie să găsești linia de mijloc : prea puțin nu încălzește suficient,prea mult dă dureri de cap.
Debutul este intens spicy,dar vine repede nota de mango...un mango copt și dulce (ai zice că e și ceva vanilie pe aici,dar se pare că nu)!
La mijloc vine...Cocobolo...Cred că e vorba de extractul uleios al acestui copac(de aici și consistența uleioasă a parfumului),extract care se spune că miroase "ca un trandafir în momentul în care este tăiat"! Dacă știi acest lucru,poți să cauți trandafirul...dar îl vei găsi greu în spatele condimentelor și fructului de mango!
Finalul este punctat în special de ambră.
"With Love" este un parfum...plin...care îmbracă și încălzește în zilele ploioase sau umede.Trebuie evitat excesul de pufuri pt. tine personal,deoarece este longeviv și devine,treptat, un skin-scent.

leila_mic

EDIT - mi-am schimbat opinia - il port doar pe ploaie, vreme umeda, rece - incalzeste perfect atmosfera - excelent!

leila_mic

cand l-am testat prima data, mi s-a parut unisex ... dar m-am inselat amarnic
dupa pulverizare miroase puternic a condimente, mie mi se pare oriental de-a dreptul ... insa dupa cateva ore se deschide ca o floare si devine dulce , cald si patrunzator
un parfum care poate fi purtat atat in sezonul rece (acum parca e mai intepator), cat si in sezonul cald
superb!
desi diva-perfume, cum s-ar spune, este super bine creat ... BRAVO

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hilary Duff With Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hilary Duff With Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica With Love dupa Hilary Duff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre With Love de Hilary Duff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Black Orchid Robert Piguet Fracas Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain L'Instant Magic Lanvin Rumeur Amouage Memoir Woman Cacharel Eden Viktor&Rolf Flowerbomb Yves Saint Laurent Cinema Givenchy Ange ou Demon Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chopard Casmir Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Yves Saint Laurent Opium Boucheron Boucheron Femme Eau de Parfum (2012) Zara Oriental Guerlain L'Instant de Guerlain Eau de Toilette Roberto Cavalli Just Cavalli Her