Designeri » F-H » Aromatic Fougere « Grupuri

1725 Histoires de Parfums de barbati

1725 Histoires de Parfums de barbati

fin condimentat
1725 Histoires de Parfums de barbati Imagini

1725 de Histoires de Parfums este un parfum Aromatic Fougere de barbati. 1725 a fost lansat in 2001. Notele de varf sunt bergamot, citrice, grapefruit si lemn dulce; notele de mijloc sunt lavanda si anason stelat; Notele de baza sunt vanilie, migdale, lemn de santal, cedru si ambra.

bergamot citrice grapefruit lemn dulce

lavanda anason stelat

vanilie migdale lemn de santal cedru ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1725 by Histoires de Parfums.

Invasion Barbare
Sartorial

1725 Recenziile parfumurilor

alkatraz99
alkatraz99

un parfum foarte bun cu proiectie medie si longevitate asemenea

Azi mi s-a intamplat ceva neobisnuit pentru mine, am intrat intr-o parfumerie si ma uitam imprejur la rafturile pline de flacoane si nu eram atrasa de niciunul. Asta poate pentru ca mergand des pe acolo le cam cunosc deja pe majoritatea si azi n-am avut pofta sa miros ceva cu care sunt demult familiarizata, asa ca am zis ca-i timpul sa descopar si un parfum masculin nou pentru mine, ceva ce n-am mai mirosit pana acum.

Histoires de Parfums 1725, sau Casanova cum se mai numeste, m-a lasat fara cuvinte. In primul rand e important de spus ca doamnele ar trebui neaparat sa-l testeze pentru ca nu este deloc masculin, e un unisex efemizat…Sau poate fi varianta mai feminina a parfumului Invasion Barbare de la MDCI.

Nu mi-am pus vreodata intrebarea cum mirosea Casanova, dar acum cand am pe mine parfumul inspirat de celebrul curtezan (e bine zis curtezan sau gigolo?) parca incep sa am fantezii, pardon, sa mi-l imaginez mai clar.
Probabil cand acest individ cand se pregatea la ceas de seara pentru o noua vanatoare se asigura ca are asupra lui armele seductiei: arome proaspete de colonie fina de hesperide, ceva fresh si subtil care imbie si racoreste tamplele asudate de pasiune.

In toiul noptii mirosul citricelor se va contopi cu cel de pe pielea femeii iubite si melanjul miroase cumva proaspat dar dulce totodata cu adieri placute de vanilie si migdale, iar zorile diminetii miros inca a ei, dulce-oriental, acum si cu lavanda…un parfum de pereche de indragostiti, spune totul despre o idila si pe piele cred ca tine mai mult decat a iubit vreodata Casanova o femeie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums 1725 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums 1725, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1725 dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1725 de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Noir de Noir Creed Aventus MDCI Parfums Invasion Barbare Frederic Malle Musc Ravageur Frederic Malle French Lover Hermes Terre d'Hermes Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme By Kilian Back to Black Frederic Malle Carnal Flower Acqua di Parma Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concentree Frederic Malle Portrait of a Lady Tom Ford Tobacco Vanille Frederic Malle Geranium Pour Monsieur Christian Dior Eau Sauvage Parfum Hermes Concentre d`Orange Verte Creed Green Irish Tweed Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Cartier Declaration