Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

1826 Histoires de Parfums de dama

1826 Histoires de Parfums de dama

Vreau: 1

1826 Histoires de Parfums de dama Imagini 1826 Histoires de Parfums de dama Imagini

1826 de Histoires de Parfums este un parfum Oriental de dama. 1826 a fost lansat in 2001. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt flori albe, violeta, ghimbir si scortisoara; Notele de baza sunt paciuli, tamaie, vanilie, ambra, note lemnoase si mosc.

bergamot mandarina

flori albe violeta ghimbir scortisoara

paciuli tamaie vanilie ambra note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1826 by Histoires de Parfums.

1826 Recenziile parfumurilor

Un oriental foarte gentil, elegant si frumos. Avem un paciuli care de data asta nu isi arata coltii, ci doar subliniaza notele de mandarina, apoi pe cele de ghimbir si praful suav de scortisoara. Parfumul se transforma in timp, devine si usooor dulceag, insa isi pastreaza in continuare misterul. Daca la inceput ar fi putut fi catalogat cu lejeritate ca fiind un unisex, aducand putin cu Musc Ravageur, mai tarziu el devine complet feminin, usor pudrat. Siaj slab, persistenta medie.
Nota mea: 6/10

Parfumul e ca un caleidoscop, armonios si diferit in fiecare etapa. Felul in care incepe, moale, citric, cu tonuri dulci de mandarina (poate aceeasi din Moulin Rouge?) nu formeaza repere pentru ceea ce urmeaza. E interesant faptul ca paciuli, altadata intalnit in baza (mai putin la "Big Mama" Angel unde e baritonal), aici se prezinta foarte curatel. Dragul de paciuli are un discurs rapid alaturi de mandarina pe care nu o domina ci o subliniaza cu un ton intunecat, apoi dispare spre uimirea mea complet, lasand-o pe mandarina un timp iar singura dar mai matura, pentru a reveni ulterior impreuna cu ghimbirul, cam pe la notele de mijloc. Aici deja pare alt parfum, e uimitor! Scortisoara si moscul il incalzesc putin fara a-l indulci. Parfumul se mentine plin de carisma si tine o vesnicie. Se termina intr-un skinscent cu iz floral-lemnos aproape pudrat, foarte placut. Mi-ar placea sa fie al meu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums 1826 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums 1826, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1826 dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1826 de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Escada Escada Collection Annick Goutal Ambre Fétiche Escentric Molecules Molecule 02 The Body Shop Satsuma Perfume Oil Profumum Roma Fiori d'Ambra Jean Desprez Bal a Versailles Nasomatto Silver Musk By Kilian Love by Kilian Boadicea the Victorious The Exclusives Warrioress Tesori d`Oriente Mirra Jeanne Arthes Sultan Homme Six Scents Six Scents Series Three 4 Rad Hourani: Ascent