Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

1899 Hemingway Histoires de Parfums unisex

1899 Hemingway Histoires de Parfums unisex

scortisoara

1899 Hemingway de Histoires de Parfums este un parfum Oriental Condimentat unisex. 1899 Hemingway a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Gerald Ghislain. Notele de varf sunt bergamot, ienupar si piper negru; notele de mijloc sunt floare de portocal, stanjenel si scortisoara; Notele de baza sunt vanilie, vetiver si ambra.

bergamot ienupar piper negru

floare de portocal stanjenel scortisoara

vanilie vetiver ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1899 Hemingway by Histoires de Parfums.

Spicebomb

1899 Hemingway Recenziile parfumurilor

Este un aromatic-picant, dar destul de delicios si dulce, care miroase a scortisoara, vanilie si o planta (probabil ienupar), toate scaldate in ceva piper.
Este usor masculin ca stil, dar nu imi pare un parfum care sa aiba o poveste... Defapt in afara de Moulin Rouge, nu mi-a prea placut niciun parfum de la aceasta casa si nici dupa acela nu pot spune ca ma dau in vant in mod extraordinar... Este practic un warm-spice duuuulce si cam neinteresant, cu siaj moderat si persistenta buna. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums 1899 Hemingway fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums 1899 Hemingway, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1899 Hemingway dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1899 Hemingway de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Aramis Havana Monotheme Fine Fragrances Venezia Pure Cacao Yves Saint Laurent Opium Secret de Parfum Boucheron Boucheron Homme Eau de Toilette Fraicheur 2008 Giorgio Armani Onde Mystere Lorenzo Villoresi Piper Nigrum biehl parfumkunstwerke mb03 L`Artisan Parfumeur Al Oudh Ayala Moriel Bois d'Hiver Comme des Garcons Comme des Garcons x Undercover Holygrace Jovan Satisfaction for Men