Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

1969 Parfum de Revolte Histoires de Parfums de dama

1969 Parfum de Revolte Histoires de Parfums de dama

cacao

1969 Parfum de Revolte de Histoires de Parfums este un parfum Oriental Condimentat de dama. 1969 Parfum de Revolte a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Gerald Ghislain. Nota de varf este piersica; notele de mijloc sunt trandafir, flori albe, cardamom si cuisoare; Notele de baza sunt mosc, paciuli, ciocolata mexicana si cafea.

piersica

trandafir flori albe cardamom cuisoare

mosc paciuli ciocolata mexicana cafea

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1969 Parfum de Revolte by Histoires de Parfums.

Energy Woman
Just Cavalli Her

1969 Parfum de Revolte Recenziile parfumurilor

Acesta este un parfum care nu aminteste nicidecum despre vreo revolta... Adica, eu ma asteptam sa fie un parfum greu, extrem de condimentat, cu siaj fantastic, poate predominant barbatesc, cand colo... o piersicuta jucausa, condimentata cu un strop de cuisoare si nitel cardamon! Pe deasupra mai e si usor pudrata...:) Asta e revolta?? Mie parfumul imi pare un cypre-fructat, nicidecum oriental-condimentat, cum scrie la carte! Ce, cafea? Ce ciocolata? Nici vorba de asa ceva. Pana si paciuli din baza il simt foarte greu. Siaj nu are, insa cu persistenta sta foarte bine. Este pentru cei ce agreeaza fructatele. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums 1969 Parfum de Revolte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums 1969 Parfum de Revolte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1969 Parfum de Revolte dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1969 Parfum de Revolte de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Montale Greyland Caron Poivre Cartier Must de Cartier Pour Homme Roxana Illuminated Perfume Botanical Perfume devoted to Peace, 1st edition Sonia Rykiel Belle en Rykiel Pacifica Mexican Cocoa DSH Perfumes Oeillets Rouges (Red Carnations) Amouage Amouage Lyric Man Yves Saint Laurent Opium Fraicheur d'Orient Strange Invisible Perfumes Arunima Lord`s Jester Ares Frapin Caravelle Epicee