Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

Ambre 114 Histoires de Parfums unisex

Ambre 114 Histoires de Parfums unisex

Ambre 114 Histoires de Parfums unisex Imagini

Ambre 114 de Histoires de Parfums este un parfum Oriental Condimentat unisex. Ambre 114 a fost lansat in 2001. Ambre 114 a fost creat de Gerald Ghislain si Magali Senequier. Notele de varf sunt nucsoara si chimion; notele de mijloc sunt lemn de santal, paciuli, vetiver, cedru, trandafir si muscata; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, rasina benzoica, vanilie si mosc.

nucsoara chimion

lemn de santal paciuli vetiver cedru trandafir muscata

boabe de tonka ambra rasina benzoica vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre 114 by Histoires de Parfums.

Ambra Aurea
Poudre de Riz

Ambre 114 Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Este o ambra mai uscata si mai putin dulce decat Amber Ylang Ylang de la Estee Lauder dar nu la fel de uscata ca Lubin - Akkad sau Serge Lutens - Ambre Sultan.
Debuteaza cu note uscate, condimentate dar calde in care simt o nucsoara cremoasa frumoasa. Inceputul e placut dar nu ma omor dupa el pentru ca urmeaza un dry down ambrat-vanilat si pudrat de vis. Se simte ca un pulovar fin de casmir care te incalzeste delicat. Are un siaj redus dar cat mi-ar placea sa fac baie in el si sa-l simt ca pe o a doua piele!
Este usor de purtat si are o longevitate buna. Fiind fin este potrivit si pentru zile mai putin reci.
Este unisex dar cu toate acestea, cred ca pe barbati ar fi pur si simplu, minunat.
Imi place mult parfumul dar vreau sa testez si Ambre Precieux - Maitre Parfumeur et Gantier cu care se pare ca ar semana si sa decid care dintre ele ar putea fi ambra mea.

O ambra densa, aproape deloc dulce, dar bogata, catifelata, rotunda. Ambra este completata de ceva rasini si ceva lemne, iar parfumul este complet unisex, daca nu chiar ceva mai mult masculin decat feminin. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums Ambre 114 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums Ambre 114, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre 114 dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre 114 de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Marc Jacobs Marc Jacobs Autumn Splash Amber Krizia My Africa L`Erbolario Meharees Yves Saint Laurent Opium Collector Edition 2008 Bond No 9 Brooklyn Egofacto Piege a Filles La Prairie Life Threads Gold Ted Baker Second Skin Neil Morris October UNTITLED UNTITLED No. 1 by Yosh Han Demeter Fragrance Holy Smoke L`Artisan Parfumeur Jour de Fete