Designeri » F-H » Floral Verde « Grupuri

Blanc Violette Histoires de Parfums de dama

Blanc Violette Histoires de Parfums de dama

Avut: 2 Vreau: 2

fin condimentat

Blanc Violette de Histoires de Parfums este un parfum Floral Verde de dama. Blanc Violette a fost lansat in anii 2000's. Notele de varf sunt stanjenel, bergamot si violeta; notele de mijloc sunt ylang-ylang, anason si violeta; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, vanilie, orez, note pudrate si violeta.

stanjenel bergamot violeta

ylang-ylang anason violeta

mosc lemn de santal vanilie orez note pudrate violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Blanc Violette by Histoires de Parfums.

Blanc Violette Recenziile parfumurilor

O violeta suava, dar usor prafoasa, pudrata, acompaniata de iris si ceva mosc. Parfumul este doar usor dulceag si suav, placut, simt si nota de grau, care ii da un touch interesant. Are un usor iz de make-up, placut. Siaj moderat-redus, persistenta moderata. Evaluare: 7/10

Are un aer vintage, pare scos dintr-un sipet vechi dupa ce-a stat inchis in el cel putin 50 de ani. Insa odata scos la lumina, emana aceeasi prospetime si stralucire ca odinioara. Miroase pudrat si delicat a buchetel de violete. Floarea e naturala, cred ca s-a urmarit redarea gingasiei violetei, nu exagerarea mirosului ei dusa la paroxism ca in Insolence de exemplu.
Mai simt si zambila destul de intens, desi nu o vad trecuta in piramida olfactiva, e aceeasi zambila care apare in notele de varf din Cristalle Chanel. Noroc ca aici zambila se estompeaza cu timpul pentru ca nu-mi place :). Irisul pare indulcit, iar moscul se evidentiaza spre final si rotunjeste compozitia. Totul e mentinut in imponderabilitate, nimic nu atarna greu in compozitie, e un parfum aerat si usor, insa nu simt ca mi se potriveste.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums Blanc Violette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums Blanc Violette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Blanc Violette dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Blanc Violette de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Guerlain Aqua Allegoria Gentiana ID Parfums Le Monde des Rêves Versace Versace Essence Emotional Princesse Marina De Bourbon LYS Eau D`Italie Sienne l´Hiver L`Artisan Parfumeur Fleur de Liane Gap So Pink Creed Irisia Jo Malone Red Roses Marbert Energy John Mac Steed Lady Mac Steed Turquoise Florascent Aqua Aromatica The Vert