Designeri » F-H » Oriental Lemnos « Grupuri

L'Olympia Music Hall Histoires de Parfums de dama

L'Olympia Music Hall Histoires de Parfums de dama

Vreau: 1

L'Olympia Music Hall de Histoires de Parfums este un parfum Oriental Lemnos de dama. L'Olympia Music Hall a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Gerald Ghislain. Notele de varf sunt mandarina, lamaie, bergamot si portocala; notele de mijloc sunt fructe rosii, sofran, trandafir, bujor, frezie, liliac si piper negru; Notele de baza sunt note lemnoase, paciuli, tamaie, vanilie, ciocolata amaruie, lemn dulce, mosc alb si piele intoarsa.

mandarina lamaie bergamot portocala

fructe rosii sofran trandafir bujor frezie liliac piper negru

note lemnoase paciuli tamaie vanilie ciocolata amaruie lemn dulce mosc alb piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Olympia Music Hall by Histoires de Parfums.

L'Olympia Music Hall Recenziile parfumurilor

L-am mirosit doua zile la rand, pana sa identific izul greu pe care-l simteam pe tot parcursul lui. Acum, cu riscul sa ma lapidati, imi fac publica parerea: miroase a plastilina. Nu stiam de ce-mi aminteste de copilarie :)
Din toate notele afisate, am reusit sa identific doar pielea intoarsa. Aici insa e departe de Bottega Veneta; e prafoasa, uscata, cu iz de guma de sters. Si insotita pana-n panzele albe de ceva greu si unsuros, care mie imi evoca fix plastilina din epoca Ceausista (cea din prezent nu stiu cum o mirosi, am copil mare).
Imi pare foarte rau ca n-am gasit nici florile, nici tamaia. Nici ciocolata...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums L'Olympia Music Hall fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums L'Olympia Music Hall, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Olympia Music Hall dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Olympia Music Hall de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Bvlgari Black Cacharel Gloria Calvin Klein Truth Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Bois d'Encens Salvador Dali Laguna Homme Ralph Lauren Purple Label Jacomo Jacomo for Men Matthew Williamson Incense Maitre Parfumeur et Gantier Eau de Parfum de George Sand Les Nereides Patchouli Antique Lorenzo Villoresi Alamut Benefit My place or yours Gina