Designeri » F-H » Lemnos Aromatic « Grupuri

Noir Patchouli Histoires de Parfums unisex

Noir Patchouli Histoires de Parfums unisex

Noir Patchouli de Histoires de Parfums este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Noir Patchouli a fost lansat in anii 2000's. Creatorul acestui parfum este Gérald Ghislain. Notele de varf sunt paciuli, cardamom si coriandru; notele de mijloc sunt note florale, boabe de ienupar si paciuli; Notele de baza sunt mosc, pielarie, paciuli si vanilie.

paciuli cardamom coriandru

note florale boabe de ienupar paciuli

mosc pielarie paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noir Patchouli by Histoires de Parfums.

Noir Patchouli Recenziile parfumurilor

Na bine, am gasit (inca) un paciuli care sa-mi displaca profund. Ma invatasem prost...
Noir Patchouli trazneste a cufar mancat de molii si termite pe pielea mea. Nu-l percep doar vintage, ci de-a dreptul matusalemic. Pe bune, parca simt izul de muschi crescuti pe copacii scorburosi. Imi creeaza o senzatie de neplacere fizica, ma deprima si imi ia aerul. E acaparator ca Aromatics Elixir si la fel de tenace.
Am reusit sa rezist stoic trei ore de la aplicare. N-am mai apucat faza de pielarie si mosc, fiindca m-am oprit in sarma ghimpata de paciuli in exces + toate ierburile pamantului crescute pe steroizi.
Imi pare rau, nu-l pot suferi deloc.

Noir Patchouli by Histoires de Parfums 1.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums Noir Patchouli fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums Noir Patchouli, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noir Patchouli dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noir Patchouli de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Annick Goutal Mandragore Davidoff Cool Water Deep Sea Scent and Sun Escada Escada Moon Sparkle pour Homme Morgan Morgan de Toi Homme Gant Gant Liquid Animale Azul Alfred Dunhill Dunhill Black Czech & Speake No 88 Adidas Adidas Urban Spice Davidoff Adventure Eau Fraiche Michael Storer Kadota Express Honor