Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Tubereuse 3 Animale Histoires de Parfums de dama

tuberoza
tabac
ierbos
Tubereuse 3 Animale Histoires de Parfums de dama Imagini Tubereuse 3 Animale Histoires de Parfums de dama Imagini Tubereuse 3 Animale Histoires de Parfums de dama Imagini

Tubereuse 3 Animale de Histoires de Parfums este un parfum Floral de dama. Tubereuse 3 Animale a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt neroli, kumquat si tuberoza; notele de mijloc sunt tuberoza, prune si iarba; Notele de baza sunt tutun, imortela, note lemnoase si tuberoza.

neroli kumquat tuberoza

tuberoza prune iarba

tutun imortela note lemnoase tuberoza

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse 3 Animale by Histoires de Parfums.

Tubereuse 3 Animale Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

La nici macar o zi dupa ce imi aratasem pe forum interesul de a descoperi genuri de noi parfumuri din afara zonei mele de confort cu flori albe, am testat aseara pe indelete mostra de Tuberose 3 Animale de la HdP si iarasi am cedat pe loc ispitei.

Ceea ce ma bucura si ma face sa cred ca o fi vorba de fatalitate la mijloc este ca parfumul asta pare a fi exact genul care-mi trebuie acum cand am zis ca-i timpul sa explorez teritorii periculoase minate cu note dificile.

Aici regasesc nota familiara si draga de tuberoza intr-o companie misterioasa de note orientale. Parca e ea si totusi nu. N-o mai simt senina si alba, parca si-a abandonat toata puritatea in Do Son sau Beyond Love si nu mai e nici la fel de narcotica precum in Fracas sau Carnal Flower unde-ti rupe hainele cu dintii.

Nu, in Tuberose 3 Animale ducesa alba sta tolanita intr-un fotoliu de pluș fumand pipa in penumbra. Si e mai periculoasa decat in oricare alt parfum!

N-o remarc imediat in constelatia de izuri grele orientale, dar ii simt prezenta, o intuiesc permanent…sta cu ochii atintiti pe mine de acolo din culcusul ei ferit si intunecat. Ca o pantera gata sa atace. M-a simtit, m-a mirosit si m-a lasat in pace…stie ca sunt de-a ei. In aer pluteste un parfum ametitor, greu, de tutun dulce si flori uscate si sfaramate…amestecat cu mirosul imbibat de istorie al panourilor de lemn din incapere si parfumul desuurilor fragile aruncate pe covoarelor grele, incarcate cu motive orientale.

Totul e incremenit si cufundat in liniste. Pulsul meu creste pe masura ce stau si privesc fascinata prin jur si simt cum parfumul evolueaza permanent si mi se imprima in piele, in haine, in minte si in suflet.

Fantastic e putin spus! Un parfum negru despre o floare alba prezentata intr-o maniera cu totul originala.
Must have, in cazul meu.

vincentium
vincentium

in mod normal apreciez edp-urile astea unice in categoria lor numai ca in cazu asta citeodata ma enerveaza ca nu seamana cu nimic, parca ar avea un gol,
zic c-ar fi mers delicios reflexia unui mare clasic, austeritatea asta dandu-i unicitate la un mod plictisitor, fie el armonios in compozitie.
de fiecare data cind dau de una dintre tuberozele HdP m-apuca chefu de Malle...ciudat sentiment, si nu cred ca nu poti purta asta ca barbat, eu n-am niciun stres cu el desi ce-i drept nu e printre primele alegeri dar asta tine de personalitatea parfumului...este dull dar frumos si inofensiv ceea ce-l face acceptabil pin la urma :)

Este un parfum foarte puternic in care simt direct tuberoza, urmata de pruna, ca mai apoi sa se instaleze mirosul de tabac. Nu vad acest parfum purtat de un barbat, pentru ca este destul de dulce, insa tot ce este posibil ca si ei sa il poarte, mai ales ca in ultimul timp ei poarta parfumuri foarte dulci (ceea ce mie nu imi place absolut deloc la ei). Tehnic este excelent construit, are siaj mare si persistenta foarte buna! Este potrivit exclusiv iarna, la temperaturi foarte joase, altfel poate deveni foarte greu de suportat! Asa cum zice si Hertha, este potrivit pentru noptile petrecute in club, avand foarte mare personalitate. Nota mea: 8/10

Smellandtell
Smellandtell

O minunatie de parfum, demn de a fi parfum-semnatura. Incepe cu o tuberoza un pic putreda care seamana cu mirosul betisoarele chinezesti. Asta dureaza pana cand tutunul preia fraiele, reducand din dulceata si balansand perfect intreaga compozitie. Asa ramane cam 7 8 ore pe pielea. Mi se pare ca este mai degraba unisex decat feminin [ pe site-ul HdP chiar asa zice ].
Trebuie incercat de orice iubitor de tuberoza dar mai ales de cei neconvinsi ca ar putea purta asa ceva, s-ar putea sa va schimbati parerea!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Histoires de Parfums Tubereuse 3 Animale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Histoires de Parfums Tubereuse 3 Animale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse 3 Animale dupa Histoires de Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse 3 Animale de Histoires de Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Fracas Comme des Garcons Daphne Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Robert Piguet Rose Perfection By Kilian Back to Black L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Frederic Malle Lipstick Rose Serge Lutens Jeux de Peau Montale Aoud Collection - Red Aoud Etat Libre d`Orange Putain des Palaces By Kilian Beyond Love Nasomatto Narcotic Venus Montale Chocolate Greedy Chloe Chloe Eau de Parfum Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Portrait of a Lady