Designeri » F-H » Oriental Vanilat « Grupuri

Vamp à NY Honore des Pres de dama

Vamp à NY Honore des Pres de dama

tuberoza
rom
Vamp à NY Honore des Pres de dama Imagini Vamp à NY Honore des Pres de dama Imagini Vamp à NY Honore des Pres de dama Imagini

Vamp à NY de Honore des Pres este un parfum Oriental Vanilat de dama. Vamp à NY a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Notele de varf sunt tuberoza si rom; Nota de mijloc este vanilie; Notele de baza sunt rasina benzoica, balsam Tolu si balsam de Peru.

tuberoza rom

rasina benzoica balsam Tolu balsam de Peru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vamp à NY by Honore des Pres.

Vamp à NY Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu o tuberoza vanilata, dar destul de murdara si imbacsita.... Este un parfum catifelat si untos, in care mai simt si un strop miiiic de rom pe pielea mea. Este deci, un parfum dulce, dar greu, ma simt ca intr-o bodega cand il miros... :(((
Siaj moderat-redus, persistenta moderata. Evaluare: 4/10

Sunt in faza tuberozelor si de cateva saptamani investighez tot ce se poate, noi sau vechi, de mainstream sau de nisa. Vamp a NY mi-a atras si el atentia, nu doar datorita faptului ca prezinta tuberoza, ci si pentru ca este creatia Oliviei Giacobetti, parfumiera datorita careia m-am indragostit iremediabil de En Passant Frederic Malle (si pe care inca nu reusesc sa-l iau :)))!).

Azi am ocazia sa testez Vamp a NY si trebuie sa spun ca sunt destul de uimita. Uimita pentru ca nu este lucrat in acuarela tipica a Oliviei G., nicidecum. Parca a incercat alt stil cu acest parfum si sincer sunt de parere ca mai bine exploreaza mai departe transparentele infinite ale acuarelei decat pictura in ulei pe panou de lemn. Tuberoza de aici e densa si destul de untoasa, amestecata cu un shot de tarie si niste rasini aspre. Are aceeasi densitate cam ca si Songes Goutal, parfumuri ce nu lasa goluri neumplute, care se infiltreaza pretutindeni. Ei, de-ar fi frumos nu m-ar deranja acest aspect. Il sterg asadar din lista, exista din fericire multe parfumuri extraordinare cu tuberoza pe lume. Acesta e o vampa ofilita cu machiaj gros care bea un paharel de sherry inainte de culcare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Honore des Pres Vamp à NY fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Honore des Pres Vamp à NY, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vamp à NY dupa Honore des Pres. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vamp à NY de Honore des Pres reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Elizabeth Arden Provocative Interlude Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Innocent Secret Lolita Lempicka L`eau d`Minuit 2007  Fleur de Minuit Anna Sui Sui Dreams Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Bath and Body Works Vanilla Noir Corine de Farme M'zelle Vanille Chocolat Love & Toast Honey Coconut Dana French Vanilla I Profumi di Firenze Vaniglia del Madagascar Serge Lutens Rahat Loukoum