Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Quelques Fleurs Royale Houbigant de dama

Quelques Fleurs Royale Houbigant de dama

miere

Quelques Fleurs Royale de Houbigant este un parfum Floral de dama. Quelques Fleurs Royale a fost lansat in 2004. Notele de varf sunt bergamota siciliana si grapefruit; notele de mijloc sunt miere alba de mimoze, tuberoza indiana, trandafir marocan si iasomie egipteana; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, radacina de stanjenel si mosc alb.

bergamota siciliana grapefruit

miere alba de mimoze tuberoza indiana trandafir marocan iasomie egipteana

lemn de santal ambra radacina de stanjenel mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Quelques Fleurs Royale by Houbigant.

Midnight Rain

Quelques Fleurs Royale Recenziile parfumurilor

Este un floral dens, opulent, dar nici pe departe la fel de opulent ca si Quelques Fleurs L'Original. Un amestec de flori si ceva miere, plus o nota usor citrata. Amestecul floral imi pare omogen, iar dulceata mierii nu le copleseste, ci le leaga frumos. Nu este cel mai inventiv parfum, dar are un aer nobil, o frumusete clasica. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

nelly_rose
nelly_rose

Nu am mai intalnit un floral care sa semene, nici pe departe, cu Quelques Fleurs Royale.
Este un amestec de arome florale cu sirop fin de miere, atat de fin incat nu percep aroma de miere propriu - zisa ci mai degraba o dulceata lichida care leaga toata compozitia. Desi e relativ usor nu e aerat ci are o densitate de jeleu, un jeleu de flori a carui aroma se cuibareste la nivelul pielii si nu razbate la o distanta prea mare. Nu evolueaza foarte mult ci toarce molcom cam 6-8 ore.
Il cunosc de aproape 1 an de zile si are o ambiguitate care nu ma lasa sa-l memorez: are momente, mai ales in debut, in care imi da senzatia ca e floralul dulce perfect pentru ca apoi molcomeala lui nedefinita sa-l transforme intr-un parfum banal pe care sa il uit ca exista.
E un parfum care, cu siguranta, mi-a luat ceva timp sa-l evaluez si inca nu pot spune ca m-am lamurit.

Addict
Addict

Debutul cu grapefruit urmat îndeaproape de miere și de flori ascunse după aceasta, îți sugerează un parfum foarte plăcut,pe care l-ai purta la o ținută de zi.
Dar mai tarziu devine "royal" și-ți dai seama că este creat de Houbigant deoarece aduce,într-un anume moment,cu fratele său-"QF l'Original",deși este mai "ușor" decat acesta.
Foarte bine împletite florile:trandafir,iasomie,tuberoză-nu le discerni individual și le simți mai bine spre final(cand trece nota de miere).Santalul și puținul mosc îl așează foarte frumos pe piele.
Ce să spun?...Îmi place și acesta,ca și "perechea" lui!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Houbigant Quelques Fleurs Royale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Houbigant Quelques Fleurs Royale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Quelques Fleurs Royale dupa Houbigant. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Quelques Fleurs Royale de Houbigant reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Houbigant Orangers en Fleurs Ramon Monegal Impossible Iris Amouage Memoir Woman Amouage Dia pour Femme Frederic Malle Portrait of a Lady Keiko Mecheri Attar de Roses Frederic Malle Carnal Flower Chanel Chanel N°5 Diptyque Do Son Bottega Veneta Bottega Veneta Givenchy Ysatis Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Shalimar Amouage Reflection Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Datura Noir Caron Aimez - Moi Juliette Has A Gun Citizen Queen Lorenzo Villoresi Teint de Neige