Designeri » F-H » Aromatic Fougere « Grupuri

Boss Number One Hugo Boss de barbati

Boss Number One Hugo Boss de barbati

miere
Boss Number One Hugo Boss de barbati Imagini Boss Number One Hugo Boss de barbati Imagini Boss Number One Hugo Boss de barbati Imagini Boss Number One Hugo Boss de barbati Imagini Boss Number One Hugo Boss de barbati Imagini

Boss Number One de Hugo Boss este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Boss Number One a fost lansat in 1985. Creatorul acestui parfum este Pierre Wargnye. Notele de varf sunt pelin, mar verde, ienupar, busuioc, grapefruit, chimion, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt miere, lavanda, radacina de stanjenel, iasomie, salvie, lacramioare, trandafir si muscata; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, scortisoara, mosc, lichen, cedru si tutun.

pelin mar verde ienupar busuioc grapefruit chimion bergamot lamaie

miere lavanda radacina de stanjenel iasomie salvie lacramioare trandafir muscata

lemn de santal ambra paciuli scortisoara mosc lichen cedru tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Boss Number One by Hugo Boss.

Aramis

Boss Number One Recenziile parfumurilor

Casanova
Casanova

Vremuri...de mult apuse.

Pfff, imi amintesc cand bunicul meu purta acest parfum, secretara lui era innebunita si nu stia cum sa-l intrebe ce poarta. Era un om masiv, la o greutate de 130kg si inaltime 1.90m impunea respect si clasa prin felul de a vorbi si de a se imbraca. Fiind mic, pe la 5 ani, mergeam la dansul la firma familiei unde era CEO si era mereu ocupat cu pixul si foile sau asa zise contracte. Mereu il vedeam la costum, dar nu orice costum, costumurile sale in dungi care erau acompaniate de un trabuc Davidoff, ochelari retro din anii 80' si desigur parul grizonat dat pe spate. Oricat de ocupat si ingandurat era acesta, cand intram la el in birou, fata parca i se lumina instant, fara a spune nici-un cuvant. Cand se ridica de pe fotoliul de piele, deja eram eclipsat de a sa persoana. Un titan in fata mea, incremenit fiind, ma lua in brate si ma aseza pe pulpa acestuia cand se aseza la loc pe fotoliu. Inca parca simt mirosul pe care il purta cu atata mandrie si siguranta. La inceput nu stiam ce este, eram asemeni secretarei, foarte speriat dar in acelasi timp indragostit de ce ale mele nari puteau sa inspire. Apoi la sfarsitul programului, ma lua in Jaguarul sau si mergeam sa ne plimbam in parc unde toata sa aura negativa acumulata din cauza nervilor si stresului se descarcau in pamant si acesta parca era cu totul alt om, un om care si astazi dupa atatia ani, il voi tine minte pentru totdeauna! Universul fiind doar un punct pe hartie pe langa acesta. :'-)

Sincer, imi e dor de acele vremuri, mai mult decat orice de pe lume.

Cand port acest parfum iau viata atatea amintiri...si parca sufletul sau este langa mine la bine si la greu. 9/10! De ce nu 10? Pentru ca nu am testat inca varianta vintage a parfumului pe care o purta acesta. Am auzit ca este mult mai delicat dar la fel de impunator si cu caracter...nu la fel de greoi (doar la inceput apoi dupa 2 ore devine aproximativ ca cel original) ca cel reformulat.

P.S : Mi-a fost sters review-ul si nu inteleg de ce...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hugo Boss Boss Number One fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hugo Boss Boss Number One, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Boss Number One dupa Hugo Boss. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Boss Number One de Hugo Boss reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Hugo Boss Boss Selection Estée Lauder Lauder for Men Azzaro Azzaro pour Homme Perry Ellis Portfolio for Men Halston Catalyst for Men Dana Canoe for Men s.Oliver QS by s.Oliver Male FCUK FCUK Connect Him Gosh On Stage Mexx Perspective Man Alfred Dunhill Dunhill Edition Galimard Monsieur Galimard