Designeri » F-H » Oriental Vanilat « Grupuri

Deep Red Hugo Boss de dama

Deep Red Hugo Boss de dama

Deep Red Hugo Boss de dama Videouri Deep Red Hugo Boss de dama Videouri
Deep Red Hugo Boss de dama Imagini Deep Red Hugo Boss de dama Imagini

Deep Red de Hugo Boss este un parfum Oriental Vanilat de dama. Deep Red a fost lansat in 2001. Deep Red a fost creat de Alain Astori si Beatrice Piquet. Notele de varf sunt clementina, coacaze negre, portocala sangerie, mandarina si Para; notele de mijloc sunt tuberoza, frezie, ghimbir, seminte de Hibiscus si floare de ghimbir; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru de California, mosc si vanilie.

clementina coacaze negre portocala sangerie mandarina Para

tuberoza frezie ghimbir seminte de Hibiscus floare de ghimbir

lemn de santal cedru de California mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Deep Red by Hugo Boss.

Rouge Royal

Deep Red Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Dulce,oriental si sexy,chiar super sexy.Puternic si vibrant.Un parfum pe care il vad pe o piele bruneta,nu stiu de ce,dar cred ca l-ar scoate mai bine in evidenta.Superb.

Dana Maria
Dana Maria

Un parfum nu stiu... profund. Imi place foarte mult. Dupa mai bine de doi ani l-am mirosit din nou si imi place la fel de mult. Foarte feminin, indraznet, "cu tupeu". Persistenta foarte buna, l-am pulverizat pe mana azi pe la amiaza si acum, la miezul noptii inca miroase destul de puternic pe incheietura mainii.

olgastefan
olgastefan

Mama mea a primit acest parfum acum 12 ani. Eram încă destul de mică pentru a purta ceva atât de puternic şi de, mi se părea atunci, opulent, inadecvat, prea îndrăzneţ (asta în condiţiile în care la 15 ani am purtat o vreme organza fără să am nicio secundă impresia că e prea matur: organza e un pic cast, deep red în niciun caz nu e astfel!). am trăit cu impresia că încă nu eram femeia pentru deep red până pe la 24 de ani, când, în sfârşit, am găsit curajul să îl adaug garderobei mele. Mi s-a părut mult diluat faţă de cel pe care îl avusese mama în 2002, deşi mirosul a rămas acelaşi vanilat-citric interesant şi, într-adevăr, adânc, uşor oriental. Deşi continuă să-mi placă mult, pe pielea mea are ceva de brăduleţ de maşină care efectiv îl face de nedigerat, mai ales sub auspiciile anumitor dispoziţii. Îl admir, mi se pare unul dintre cele mai reuşite amestecuri, dar mi-e imposibil să-l fac 100% al meu, deşi chiar mi l-aş fi dorit ca semnătură.

melanj
melanj

un parfum de nota 8;

simplu, dulce-acrisor moderat, dar si cu o nota putin agresiva, cat sa ii dea vitalitate ;
eu nu suport fooooarte multe parfumuri, dar acesta NU mi-a provocat o stare de rau ;
de persistent nu e prea persistet,insa acest neajuns l-am remarcat la mai multe parfumuri !
in fond, ideal ar fi ca un parfum sa miroase la fel , constant discret pret de cateva ore;
designul sticlei e, din punctul meu de vedere, oribil, pur si simplu m-a facut sa nu ma apropii de acest parfum mult timp
-din pacate !

tubykap20
tubykap20

Nu cred ca o sa gasesc la Hugo Boss parfumuri persistente!
Vanilie,coacaze si portocale rosii,nu foarte indraznet,insa destul de...Deep...asta e cuvantul potrivit! Mie imi place sa il port seara la culcare,dupa dus,cand ma cuibaresc in bratele sotului meu.E un parfum care iti inspira caldura,te face sa vrei sa imbratisezi pe cineva!Merge purtat insa in orice sezon si la aproape orice ocazie,exceptand petrecerile foarte elegante.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Hugo Boss Deep Red fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Hugo Boss Deep Red, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Deep Red dupa Hugo Boss. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Deep Red de Hugo Boss reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Montale Sweet Oriental Dream Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler A*Men Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Midnight Poison Lorenzo Villoresi Teint de Neige Nina Ricci Nina Thierry Mugler Angel Viktor&Rolf Flowerbomb Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Gucci Gucci Rush Guerlain Insolence Eau de Parfum Chopard Wish Montale Chocolate Greedy Guerlain My Insolence Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Versace Crystal Noir