Designeri » F-H » Aromatic Fructat « Grupuri

Eau Radieuse Humiecki & Graef unisex

Eau Radieuse Humiecki & Graef unisex

Avut: 1 Vreau: 1

Eau Radieuse Humiecki & Graef unisex Imagini Eau Radieuse Humiecki & Graef unisex Imagini Eau Radieuse Humiecki & Graef unisex Imagini

Eau Radieuse de Humiecki & Graef este un parfum Aromatic Fructat unisex. Eau Radieuse a fost lansat in 2009. Parfumul prezinta bambus, mandarina, banana, menta, rabarbar, lamaie si frunze de bananier.

bambus mandarina banana menta rabarbar lamaie frunze de bananier

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau Radieuse by Humiecki & Graef.

Clinique Happy
Mugler Cologne

Eau Radieuse Recenziile parfumurilor

Raul
Raul

Prospețimea avangardistă

Parafrazându-l pe scriitorul Eugen Ionescu, în vreme ce majoritatea parfumierilor și caselor de parfumuri își imaginează că sunt contemporane (produc parfumuri adaptate gusturilor de azi), rebelii din lumea miresmelor fac opoziție actualului sistem. Câțiva exponenți ale acestor tendințe sunt Slumberhouse, respectiv Humiecki & Graef. Talentul artistic și-l manifestă prin ingrediente și combinații neobișnuite.

Eau Radieuse iese din sfera cutumelor olfactive. De la bun început sunt cuprins de un suflu puternic, nemaiîntâlnit, care aduce o prospețime răcoritoare. Puterea sa era foarte aproape să mă doboare. Menta își asumă rolul principalului vinovat. Ea are muschi, nu glumă. Domină compoziția cu izul ei natural. Peste puțin timp descopăr alți complici la această ”cruditate”. Lămâia și rubarba conferă un aspect astringent poțiunii, intensificând valul de prospețime. Oooo !! Dar ce avem noi aici ? Descopăr un iz de banană coaptă pe jumătate. Prezența ei îndulcește ușor poțiunea, domolind oarecum cruditatea inițială. Foarte interesant !!! Una peste alta, acest melanj vine și îți urzică simțurile olfactive sub forma unui aer răcoritor.

Pe lângă combinația de note, mi se pare cu adevărat inovator modul în care acestea evoluează. Sunt multe momente când ele radiază simultan. Mă determină să uit de clasica piramidă olfactivă. Este ca și cum aș privi un lac (fiecare parfum este intr-o suspensie de alcool) a cărui apă radiază un joc de artificii colorate în serile de vară. Cum s-ar numi lacul ? ”Eau Radieuse Lake”

Nu știu cât de prestigioasă va fi această creație olfactivă, dar cu siguranță insuflă un spirit nou poțiunilor fresh. Cred că Eau Radieuse merită testat de către o persoană îndrăzneață, care dorește să evadeze din convențional.

Longevitate: 4 – 9 ore
Siaj: moderat
Nota: 8.5/10

Chapeau Humiecki & Graef !

Când port acest parfum, mai exact primăvara și vara, parcă primesc ”energie vie”. A nu se confunda cu vechiul slogan de la Rompetrol. :)

In sfarsit ceva inedit! Puterea deschiderii te poate arunca efectiv de pe scaun! E un jet furios de arome fresh cum n-am mai simtit. Menta se detaseaza cu viteza de buchetul verde crud dominand compozitia de la un capat la altul cu o aroma naturala, extrem de aromata, suculenta. Citricele si rabarbarul nu se lasa si-o urmeaza neincetat prin desisurile verzi, atingand din cand in cand si tufele de urzici. Parfumul asta pisca de-a dreptul! Mi se pare mai degraba masculin, dar sincer e mai mult un experiment olfactiv decat ceva purtabil. In orice caz nu e ceea ce vei intalni prea curand pe cineva sau ceva cu potential de parfum clasic. E altfel, e inedit si arta moderna de obicei nu e admirata cat e contemporana. Acum ca in sfarsit pot sa le compar, imi place mai mult Aqua Universalis Forte a lui Kurkdjian, e mai uman cat de cat. Niciodata n-am crezut ca asprimea si violenta pot avea si farmec. Bravo Humiecki & Graef!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Humiecki & Graef Eau Radieuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Humiecki & Graef Eau Radieuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau Radieuse dupa Humiecki & Graef. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau Radieuse de Humiecki & Graef reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Parfumerie Generale PG10 Aomassai Frederic Malle Dans Tes Bras MDCI Parfums Invasion Barbare Frederic Malle Carnal Flower Huitieme Art Parfums Manguier Metisse Histoires de Parfums 1804 Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Christian Dior Eau Sauvage By Kilian Back to Black Rance 1795 Pres de Toi Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dior Homme Intense Robert Piguet Fracas Nishane Hundred Silent Ways Re Profumo Sogno d'Amore