Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Acqua Chiara I Profumi di Firenze de dama

Acqua Chiara I Profumi di Firenze de dama

Vreau: 1

Acqua Chiara I Profumi di Firenze de dama Imagini

Acqua Chiara de I Profumi di Firenze este un parfum Floral de dama. Acqua Chiara a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Giovanni Di Massimo. Nota de varf este bergamot; notele de mijloc sunt crin, violeta, ciclama, piersica si nucsoara; Notele de baza sunt cedru, vanilie si paciuli.

bergamot

crin violeta ciclama piersica nucsoara

cedru vanilie paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Acqua Chiara by I Profumi di Firenze.

Acqua Chiara Recenziile parfumurilor

Un parfum floral-alb pudrat, foarte cremos (as fi jurat ca are gardenie, dar se pare ca e crinul). Dupa primele note amarui-citrice, se transforma intr-un cremos bland, cu vagi note pudrate, foarte feminin si molatic. Imi aminteste de o pisica de Angora tolanita pe asternuturi de satin. Il vad potrivit ca parfum de alcov, fiindca are siaj redus, dar persistenta destul de buna.
Paciuli n-am simtit.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre I Profumi di Firenze Acqua Chiara fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre I Profumi di Firenze Acqua Chiara, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Acqua Chiara dupa I Profumi di Firenze. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Acqua Chiara de I Profumi di Firenze reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Ysatis Iris becker.eshaya b.e. Kenzo Eau De Fleur de Soie Giorgio Armani Armani Code Mirror Edition Calvin Klein Euphoria Spring Temptation Jar Parfums Jardenia Antica Farmacista Tuberose, Hyacinth & Lily of the Valley Jovan Island Gardenia Rothenstein Deja Vu Rodin Norma Kamali Norma Kamali The Organic Pharmacy Organic Glam Jasmine Florascent Aqua Floralis Ylang