Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Ame Toscane ID Parfums de dama

Ame Toscane ID Parfums de dama

Ame Toscane ID Parfums de dama Imagini Ame Toscane ID Parfums de dama Imagini Ame Toscane ID Parfums de dama Imagini

Ame Toscane de ID Parfums este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Ame Toscane a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt portocala, cassia, osmanthus, bergamot si piersica; notele de mijloc sunt stanjenel de Toscana, magnolie si frezie; Notele de baza sunt lemn de santal, vanilie si mosc.

portocala cassia osmanthus bergamot piersica

stanjenel de Toscana magnolie frezie

lemn de santal vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ame Toscane by ID Parfums.

Ame Toscane Recenziile parfumurilor

Este un floral-fructat cu un evident iz pudrat. Se simte deci foarte bine nota de piersica si cea de osmanthus, pudrate de iris si usor parfumate de frezie si magnolie. Simt insa si un iz plasticat, de parfum cam nerafinat... Nu imi place din pacate... Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

olga.stefan
olga.stefan

o sticluță superbă pe care am avut norocul să o găsesc la un târg de vechituri, la un preț incredibil. ceea ce am eu este o miniatură vintage, licoarea are însă valențe contemporane și nu este un fresh stângaci, specific anilor 90. floarea de iris se vrea vedeta parfumului (iar ambalajul alegoric o spune cu delicatețe), însă eu simt că este acompaniată de o frumoasă, zemoasă și delicioasă piersică. recunosc cu bucurie lotusul și vanilia proaspătă. îmi amintește de vară: o vară leneșă, citadină. frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre ID Parfums Ame Toscane fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre ID Parfums Ame Toscane, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ame Toscane dupa ID Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ame Toscane de ID Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Al-Rehab Al Hanouf Roberto Verino Verino Pour Homme Loewe I Loewe You S.T. Dupont L'Eau de S.T. Dupont pour Homme Bill Blass Couture 3 Dorin Un Air de Damas Jasmine Cacharel Scarlett Blumarine Bellissima Humiecki & Graef Bosque Monotheme Fine Fragrances Venezia Ibiza Nightflowers Nobile 1942 Anonimo Veneziano