Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

The Iceberg Fragrance Iceberg de dama

The Iceberg Fragrance Iceberg de dama

The Iceberg Fragrance Iceberg de dama Imagini The Iceberg Fragrance Iceberg de dama Imagini The Iceberg Fragrance Iceberg de dama Imagini The Iceberg Fragrance Iceberg de dama Imagini

The Iceberg Fragrance de Iceberg este un parfum Oriental Floral de dama. The Iceberg Fragrance a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Nathalie Gracia-Cetto. Notele de varf sunt coriandru, Para, bergamot si fructe rosii; notele de mijloc sunt bujor, mimoza, migdale, violeta si fistic; Notele de baza sunt paciuli, mosc, vanilie si piele intoarsa.

coriandru Para bergamot fructe rosii

bujor mimoza migdale violeta fistic

paciuli mosc vanilie piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Iceberg Fragrance by Iceberg.

Dior Addict Eau de Parfum

The Iceberg Fragrance Recenziile parfumurilor

leila_mic
leila_mic

superb!!! tare, puternic, persistent

Mirunacatowl

Ieri inca eram cam indecisa. Dar apartine acelor parfumuri pe care, cu cat le port mai mult, cu atat mai tare ma prind in mreaja lor, cu atat savurez mai tare profunzimea unor mirodenii imbatatoare. Aproape imi vine sa spun: Doamne, fa sa-i faca un flanker cu tuberoza! Ar fi non plus ultra! Dar si asa, azi e pt. mine ultra si asta nu e putin lucru!!
<3<3<3

Mirunacatowl

La prima aplicare m-a izbit o pala de coriandru piperat si iute. Apoi, tot ce am mai reusit sa resimt a fost un pic de para si multa piele intoarsa, moscat-paciulita si indulcita cu vanilie.
Abia la adoua aplicare am realizat cat de puternica este si violeta. Migdalele si fisticul se pierd in mixtura, neiesind deloc in evidenta nasului meu. Putina dulceata florala aduce si bujorul, putina prospetime vine de la bergamota, dar mimoza nu se evidentiaza deloc. Per total, un parfum condimentat cald, in care pentru mine domina coriandrul, violeta si pielea intoarsa, usor modulate de paciuli, vanilie si mosc. Mi-as fi dorit mai multe migdale si fisticuri. Un parfum care miroase mai bine decat pretul da de banuit. Bun pentru zile racoroase, pentru personalitati hotarate, iar caldura lui da un sentiment de confort.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Iceberg The Iceberg Fragrance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Iceberg The Iceberg Fragrance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Iceberg Fragrance dupa Iceberg. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Iceberg Fragrance de Iceberg reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Joop! Joop! Le Bain Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette Juliette Has A Gun Citizen Queen Chanel Chance Eau Tendre Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Jean Paul Gaultier Classique Yves Rocher Rose Oud Christian Dior Dior Addict Juliette Has A Gun Midnight Oud Burberry Body Yves Rocher So Elixir Prada Prada (Amber) Yves Rocher Voile d'Ambre Chanel Chance Eau Fraiche Prince 3121 Ted Lapidus Creation S.T. Dupont S.T. Dupont Blanc Lanvin Rumeur 2 Rose Jil Sander Jil Sander Eve Chanel Allure Sensuelle