Designeri » I-K » Floral Acvatic « Grupuri

Twice Iceberg de dama

Twice Iceberg de dama

aldehide
miere

Twice de Iceberg este un parfum Floral Acvatic de dama. Twice a fost lansat in 1995. Notele de varf sunt aldehide, frezie, piersica, lacramioare si bergamot; notele de mijloc sunt ciclama, gardenie, violeta, orhidee, radacina de stanjenel, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt miere, lemn de santal, ambra, mosc si cedru.

aldehide frezie piersica lacramioare bergamot

ciclama gardenie violeta orhidee radacina de stanjenel iasomie trandafir

miere lemn de santal ambra mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Twice by Iceberg.

Twice Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Recenzia Mariei il descrie perfect, as mai adauga faptul ca pe cat de frumoasa a fost surpriza produsa de Twice pour Homme, pe atat de mare a fost dezamagirea in cazul de fata. Banal, mult prea banal. 6/10 si asta pentru ca nu se simte chimic.

Este un floral-acvatic destul de bine facut, dar si destul de banal. Ceea ce se simte cel mai bine este floarea de ciclama. Mai simt lacrimioare, iasomie si frezie.
Parfumul este destul de verde ca si caracter, este deci aerisit, floral si cu un iz foaaaaarte usor sarat. Aici nu ma deranjeaza acest iz, pentru ca florile sunt cele care domina parfumul. Miere sau ambra eu nu simt deloc in baza parfumului, ci doar cedru, mosc si ceva santal. Nu este rau deloc parfumul, nu are ingrediente chimice, este doar destul de comun, nu are nimic special. Poate fi purtat primavara, chiar si vara, la tinute lejere, fiind un parfum de zi.
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Iceberg Twice fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Iceberg Twice, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Twice dupa Iceberg. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Twice de Iceberg reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Acvatic
Davidoff Cool Water Issey Miyake L'Eau D'Issey Une goutte sur un Petale Montana Montana en Turquoise Matthew Williamson Lotus Lilly Pulitzer Beachy Jaguar Jaguar Fresh Woman Tommy Hilfiger Tommy Summer Girl 2009 O Boticario Nativa Spa  Violet + White Sandal Clinique Happy in Bloom 2010 Giorgio Armani Armani Code Summer Pour Femme 2010 Romane Jet 365 Island Holiday LR LR Classics Marbella