Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Aria di Mare Il Profvmo de dama

Aria di Mare Il Profvmo de dama

marin
sarat

Aria di Mare de Il Profvmo este un parfum Floral de dama. Nota de varf este note marine; notele de mijloc sunt note florale, crin si grozama; Notele de baza sunt mosc si floarea tiare.

note marine

note florale crin grozama

mosc floarea tiare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aria di Mare by Il Profvmo.

Acqua di Sale

Aria di Mare Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Am scotocit prin cutia cu mostre inca nerecenzate si am descoperit acest parfum inspirat de valurile inspumate ale marii. Cred ca am comandat mostra sperand sa descopar un frangipani din acela dulce si cremos in el, dar parfumul asta nu are nimic exotic, ci pare mai degraba inspirat de atmosfera salbatica a insulelor...Feroe. Vad fiorduri si golfuri ciupite de curenti reci. Parfumul e o briza racoroasa care lasa pe piele o amprenta marina usor sarata si poate gresesc dar simt si miros de alge in el, care fiind abia sesizabile nu-mi displac si cred ca intregesc in felul lor perfect tabloul. Concentratia este, chipurile, de apa de parfum insa pe piele se comporta mai timid decat o apa de toaleta fortandu-ma sa-mi lipesc nasul de incheietura ca sa mai prind din el un strop, o boare, la nici o ora de la aplicare. Iata ca deja iar dau in rime, dar ce sa fac daca parfumul nu tine? Eu visam la flori dulci cu detalii tahitiene si cand colo...Aria di Mare e un scandinav, nota bene!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Il Profvmo Aria di Mare fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Il Profvmo Aria di Mare, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aria di Mare dupa Il Profvmo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aria di Mare de Il Profvmo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Fragile Naomi Campbell Naomi Campbell Avon Tahitian Holiday Guerlain Un Air de Samsara Creed Tubereuse Indiana Lollia Imagine Jardin de France Violette Jo Malone Tuberose Tsi-La Organic Fiori d`Arancio Jennica Fleur de Nacre Essentially Me Empress of India Burberry Burberry Sport Ice