Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Isvaraya Indult de dama

Isvaraya Indult de dama

Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini

Isvaraya de Indult este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Isvaraya a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta prune, paciuli si iasomie.

prune paciuli iasomie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Isvaraya by Indult.

Isvaraya Recenziile parfumurilor

Este un parfum iesit din comun cu o piramida simpla insa cu efect foarte puternic si provocator. Compus dintr-un duet pruna & paciuli (grija daca nu suporti cele doua note caci ele se simt foarte limpede si aici ating cote maxime), Isvaraya miroase foarte dens si intunecat, devenind deosebit de incitant in timp.
Dulceata evidenta vine clar de la pruna, dar iasomia ii pune capac, adaugand ceva lasciv-exotic compozitiei. Se simte si putina vanilie in baza. Cu toate ca nu seamana la miros, parfumul imi aduce aminte de doua parfumuri care mi-au lasat aceeasi impresie si anume de Nez a Mez Bouche Baie si Love by Kilian, parfumuri dulci-gurmand-florale, dar cu ceva ireverentios in ele, numai pentru cei care cauta extremele in toate.
Isvaraya are siaj si intensitate complesitoare, mostra mi-a "contaminat" intreg sertarul si sunt linistita ca parfumul e din nou in productie (brandul Indult revine in forta dupa o pauza)…asa ca ne vedem la toamna. E de sezon rece.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Indult Isvaraya fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Indult Isvaraya, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Isvaraya dupa Indult. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Isvaraya de Indult reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Agent Provocateur Agent Provocateur Eau Emotionnelle Al-Rehab Lansy Jil Sander Style Pino Silvestre Pino Blue Trance Essence Hail Merri Esteban Patchouli Nicolai Parfumeur Createur Rose Intense Bijan Bijan Nude Novae Plus Pink Garden s.Oliver QS by s.Oliver Des Filles a la Vanille Garcon Manque Jeanne Arthes Romantic Story