Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Isvaraya Indult de dama

Isvaraya Indult de dama

Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini Isvaraya Indult de dama Imagini

Isvaraya de Indult este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Isvaraya a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta prune, paciuli si iasomie.

prune paciuli iasomie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Isvaraya by Indult.

Isvaraya Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Cred ca celor cărora nu le place paciuli nu vor face o pasiune pentru licoarea de față. Ba chiar cred ca va fi greu de suportat și pe alte persoane pentru haterii acestei note...căci. ..paciuli aici are un stil bombastic de a intra în peisaj. Este un paciuli cu un miros camforat pregnant, un paciuli ca la carte, dulce și tare. Îmi amintește de Angel. Doar ca în Angel eu nu îl simt atât de camforat, ci mai degrabă dulce pana la usturimea gatului și a sinusurilor :)
Piramida este simpla intr-adevăr, însă nu cred ca e chiar atât de simpla. Doar ca aici se listează capetele de lista, mirosurile cele mai ușor recognoscibile. Pruna eu o simt cu tot cu sâmbure. Este coapta, poate chiar pusă la fiert (în paciuli :) ), dar are samburele încă la locul lui. Ceea ce îmi place. Nu este un banal fruitchiuli, dar nici nu sperați la ceva sinuos , cu etape multe și nemaivăzut. Doar ca nu e în siropel modern. Reușește cumva sa scape de acesta cutuma și sa nu fie în gramada de "banal. Am mai văzut. "
Ceea ce îmi place la el este tocmai izul camforat . Altfel ar deveni insuportabil de dulce. Este dulce. Dar este un dulce cu fond ca sa zic așa.
Nu știu dacă va fi un succes. Nu prevăd asta. Femeile îl prefera pe Ropion în acest sens (La vie est Belle fiind mult mai pe gustul purtătoarelor de fuste ) ,însă acesta nu este atât de comestibil și evident nici atât de comercial. La notele listate te aștepți la un gurmand, însă Francis a uitat vata de zahar și pralinele. L-a fezandat mai întâi în fum de lemn de calitate și bai de sâmburi și l-a servit simplu.
Pentru cei care nu au un crush pentru parfumuri dulci cred ca e de evitat.
Siaj 8/10
Longevitate 8/10
Parfum 7.5 /10

Este un parfum iesit din comun cu o piramida simpla insa cu efect foarte puternic si provocator. Compus dintr-un duet pruna & paciuli (grija daca nu suporti cele doua note caci ele se simt foarte limpede si aici ating cote maxime), Isvaraya miroase foarte dens si intunecat, devenind deosebit de incitant in timp.
Dulceata evidenta vine clar de la pruna, dar iasomia ii pune capac, adaugand ceva lasciv-exotic compozitiei. Se simte si putina vanilie in baza. Cu toate ca nu seamana la miros, parfumul imi aduce aminte de doua parfumuri care mi-au lasat aceeasi impresie si anume de Nez a Mez Bouche Baie si Love by Kilian, parfumuri dulci-gurmand-florale, dar cu ceva ireverentios in ele, numai pentru cei care cauta extremele in toate.
Isvaraya are siaj si intensitate complesitoare, mostra mi-a "contaminat" intreg sertarul si sunt linistita ca parfumul e din nou in productie (brandul Indult revine in forta dupa o pauza)…asa ca ne vedem la toamna. E de sezon rece.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Indult Isvaraya fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Indult Isvaraya, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Isvaraya dupa Indult. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Isvaraya de Indult reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Cacharel Noa Bvlgari Omnia Amethyste True Religion True Religion Comptoir Sud Pacifique Musc Alize Lanvin Lanvin L`Homme LR Desperate Housewives Susan Bruno Acampora Musc Smell Bent Sunshine Sprezzatura 707 Dolce Amoretto I Profumi di Firenze Dolceamaro IKKS Private Only for Men Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Milly-la-Foret