Designeri » I-K » Floral « Grupuri

After My Own Heart Ineke de dama

After My Own Heart Ineke de dama

Avut: 1

After My Own Heart Ineke de dama Imagini After My Own Heart Ineke de dama Imagini After My Own Heart Ineke de dama Imagini After My Own Heart Ineke de dama Imagini After My Own Heart Ineke de dama Imagini After My Own Heart Ineke de dama Imagini

After My Own Heart de Ineke este un parfum Floral de dama. After My Own Heart a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Ineke Ruhland. Notele de varf sunt bergamot, zmeura si note verzi; Nota de mijloc este liliac; Notele de baza sunt lemn de santal, heliotrop si mosc.

bergamot zmeura note verzi

liliac

lemn de santal heliotrop mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about After My Own Heart by Ineke.

After My Own Heart Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Definitv liliacul, intr-o ipostaza mult mai proaspata decat il stiu din Champs Elysées (dulce) sau YR (intens, dar cam artificial).

Delicat, insa nu eteric. La inceput miroase usor a vin de fructe, cred ca e zmeurica, insa dispare rapid. Foarte moscat, usor sapunos (minimal), nu resimt nimic verde strident (doar o aluzie la frunzis), nici bergamota (nimic amarui), dar trebuie ca de la ele provine prospetimea. Lemnul de santal sugereaza f. bine ramurile de liliac (partile usor lemnoase), heliotropul ii da mai mult aspectul patrunzator.

Parfumul imi apare cumva voalat (si poza din prospect este usor "miscata", cu contururi neclare - alegerea e perfecta!!!), asa e si parfumul: are un trup clar de liliac proaspat, cu flori, frunze, ramuri, si e inconjurat de o aura neclara, difuza....

Ciudat, e patrunzator si, totodata nedelimitat. Ii percep fara dubii esenta, care, totusi, se pierde intr-o ceata aromitoare si isi sporeste delicatetea pe masura ce persista...

Siaj mediu+, nu cred ca il poti ignora in apropiere (cel putin 1m), insa nu e genul care te doboara de la 3m. Cred ca purtatoarea ar apare (olfactiv) inconjurata de un nor pufos liliachiu! in tot cazul genul de parfum la a carui prima inspiratie m-as "da mai aproape" de purtatoare, sa mai sorb o adiere! Cred ca merge bine si pt. copii, fete tinere, chiar si pt. asternuturi, merge 100% cu avatarul lui Rose!!!

Concluzie: floral impresionist delicat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ineke After My Own Heart fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ineke After My Own Heart, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica After My Own Heart dupa Ineke. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre After My Own Heart de Ineke reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Pupa Very Flower Rosa Guerlain Meteorites Bogner Bogner Woman No.1 E. Coudray Jacinthe Et Rose Charles Jourdan Tres Jourdan Washington Tremlett Neroli Absolute Shiseido Rosarium Les Parfums de Rosine Rose Kashmirie DSH Perfumes June Bride Keiko Mecheri White Petals Revlon Fleurs de Jontue Iris de Fete The Body Shop Dreams Unlimited