Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Balmy Days & Sundays Ineke de dama

Balmy Days & Sundays Ineke de dama

Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini Balmy Days & Sundays Ineke de dama Imagini

Balmy Days & Sundays de Ineke este un parfum Chypre Floral de dama. Balmy Days & Sundays a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Ineke Ruhland. Notele de varf sunt note verzi, frezie si iarba verde; notele de mijloc sunt mimoza, caprifoi si trandafir; Notele de baza sunt mosc si lichen.

note verzi frezie iarba verde

mimoza caprifoi trandafir

mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Balmy Days & Sundays by Ineke.

Balmy Days & Sundays Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Balmy Days face parte din parfumurile care miros MULT mai bine de la distanta decat de la 2 cm de piele. Din pacate. As fi preferat ca aura aceea diafan-verzuie, moale si blanda pe care nu o poti sa nu o gasesti adorabila sa fie aceeasi si pe piele doar ca acolo treaba sta pe dos. Daca siajul si ce simt cand reintru in camera in care am dat doua pufuri din el imi evoca o poiana minunata scaldata in soare, cu iarba manoasa presarata cu roua printre care rasar floricele bune de pus in cununa si o blonda cu par lung care le culege cantand "Frunzulita iarba deasa/Mandra-i lumea si frumoasa" - un peisaj bun de reclama la sampon bio :), pe piele asta se traduce in iarba calcata in picioare de vaci si flori ofilite. Nu tu soare nu tu blonda. Doar un miros ciudat, fetid cumva. De fapt de aproape miroase mai degraba a alge nu a iarba si chiar daca o fi doar o iluzie olfactiva sau ceva efect al unei combinatii de esente, tot nu-mi pot sterge din cap impresia ca parca m-am atins de niste alge gelatinoase. Un contrast mai frapant intre proaspat si statut n-am prea intalnit pana acum in acelasi parfum. Pare rupt in doua. De tinut tine bine, e tot natural, iar anturajul sigur ridica nasul incantat…in timp ce purtatoarea si-l stramba.
Balmy Days sau mai bine zis curat-murdar!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ineke Balmy Days & Sundays fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ineke Balmy Days & Sundays, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Balmy Days & Sundays dupa Ineke. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Balmy Days & Sundays de Ineke reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Christian Dior Miss Dior Giorgio Armani Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Diesel Fuel For Life Femme Yves Rocher En Avril Un Soir Cerruti Cerruti 1881 Lumieres d`Ete Clarins Sunshine Fragrance Sisley Eau du Soir 2007 David & Victoria Beckham Signature for Her Molyneux Quartz pour Femme ID Parfums Lettre a Anna Delicate Trussardi Fresh Illume Happiology Sunshower