Designeri » I-K » Chypre Floral « Grupuri

Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama

Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama

Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama Imagini Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama Imagini Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama Imagini Isabey Fleur Nocturne Isabey de dama Imagini

Isabey Fleur Nocturne de Isabey este un parfum Chypre Floral de dama. Isabey Fleur Nocturne a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt mandarina, floare de cais si piersica; notele de mijloc sunt iasomie, gardenie si magnolie; Notele de baza sunt paciuli si vanilie.

mandarina floare de cais piersica

iasomie gardenie magnolie

paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Isabey Fleur Nocturne by Isabey.

Isabey Fleur Nocturne Recenziile parfumurilor

arianperfume
arianperfume

Nu stiu de ce dar mie mi se pare ca toate parfumurile de la aceasta casa miros la fel, :(
Foarte asemanator cu Datura Noir, dar mai dulceag.
Dragut, dar nu incredibil, asa cum tot citisem in recenzii.
Cineva m-a intrebat daca m-am dat cu Organza, :)

avalon9am
avalon9am

Dulceata floral-fructata prin care se remarca Fleur Nocturne imi inspira un delicios serbet de piersici servit seara, la lumina difuza a lampioanelor, intr-o gradina intesata de flori albe. Gardenia si iasomia insufletesc peisajul nocturn, inaltandu-si semete petalele in incercarea de a atinge ramurile ninse cu flori delicate de cais. Mireasma florilor este atat de calda, intensa si ademenitoare incat devine aproape narcotica, inducand o buna dispozitie molipsitoare .
Fleur Nocturne este genul de parfum care, odata testat, pune in lumina toate neajunsurile 'competitorilor'. Desi piramida sa olfactiva difera de cea a celebrului Datura Noir, oricine le cunoaste sesizeaza imediat asemanarea dintre cele doua. Cu toate acestea, Fleur Nocturne isi demonstreaza superioritatea prin capacitatea de a mentine dulceata vaniliei in limite acceptabile, aceasta fiind incadrata in permanenta de notele fructate care confera un plus de prospetime. In schimb, Datura Noir se indulceste destul de mult inspre final, atunci cand cocosul si migdalele sufoca notele florale, tenta lemnoasa astfel rezultata devenind usor inecacioasa.

Parfumul este un oriental-florat destul de opulent, care , si dupa parerea mea, seamana foarte bine cu Datura Noir a lui Lutens, ca miros. Are aceeasi tarie de caracter! Note chypre nu prea simt, ci flori albe pline de seva, precum si piersica suculenta in plan secundar. Nota de paciuli vine abia catre final, si in niciun caz nu este puternica. Siajul si persistenta sunt bune. Nota mea: 7/10

Florile din acest parfum parca au crescut in cel mai prielnic climat posibil, au inflorit regeste si s-au bucurat de multa lumina, de aceea sunt atat de frumoase. De la floarea de piersic proaspata si vesela ca o mireasa, pana la gardenia carnoasa si voluptoasa, iasomia insorita si magnolia cea delicata ce imprastie o adiere citric-florala irezistibila, toate aduc un aport generos compozitiei. Il trec in aceeasi categorie cu Datura Noir Serge Lutens, minus nota de cocos din acela. Cui ii place Datura Noir i-ar putea placea si Fleur Nocturne sau invers. Dar nu merita sa le ai pe amandoua fiind prea asemanatoare totusi. Alt parfum de care imi aminteste este cel de la Patricia de Nicolai, Juste une Reve, un pic, nu mult :). Cu toate ca i-am gasit niste frati pierduti prin lumea parfumurilor, Fleur Nocturne nu inseamna ca nu este destul de original, poate el e varianta la care ar trebui sa ne referim ca "ideala" cand discutam despre un parfum floral exotic si exuberant. Nu simt decat flori in el, paciuli si vanilia probabil sunt acolo dar pitite pe dupa flori. Daca in alte cazuri n-am pomenit despre flacoane, acum trebuie s-o fac: e superb! Asa cum se vede si din imagine, e albastru cobalt decorat cu micute flori stilizate. Busonul e incrustat cu sidef, sticla e grea si cutia e foarte eleganta, de asemena bleumarin inchis. O micuta opera de arta. Este adevarat ca o gramada de bani se duc intr-un asemenea ambalaj, dar la cat de bine miroase parfumul chiar merita din plin sa fie astfel prezentat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Isabey Isabey Fleur Nocturne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Isabey Isabey Fleur Nocturne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Isabey Fleur Nocturne dupa Isabey. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Isabey Fleur Nocturne de Isabey reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Lubin Akkad Amouage Memoir Woman Robert Piguet Visa 2007 Juliette Has A Gun Lady Vengeance Puredistance Opardu Xerjoff Lira Frederic Malle Portrait of a Lady Naomi Goodsir Cuir Velours Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Serge Lutens Chergui The Different Company Sublime Balkiss Isabey Isabey Gardenia Robert Piguet Alameda Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris J.F. Schwarzlose Berlin Trance Robert Piguet Rose Perfection Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin By Kilian Back to Black Guerlain Shalimar Parfum Initial