Designeri » I-K » Lemnos Aromatic « Grupuri

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake de barbati

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake de barbati

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake de barbati Imagini L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake de barbati Imagini

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme de Issey Miyake este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt rozmarin, lamaie verde, mandarina si lemn de portocal; notele de mijloc sunt chiparos, ghimbir, boabe de ienupar, piper roz si lavanda; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, cedru de Atlas si lichen. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Best Packaging Men`s Prestige 2005.

rozmarin lamaie verde mandarina lemn de portocal

chiparos ghimbir boabe de ienupar piper roz lavanda

lemn de santal ambra paciuli cedru de Atlas lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme by Issey Miyake.

Polo Black

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Recenziile parfumurilor

cosminvladu
cosminvladu

Este un parfum aromat ce contine parca numai note de brad/chiparos si rozmarin, in rest nu se mai simte nimic, de la inceput si pana la final aceste note sunt predominante. Cu siguranta de purtat in zile toride.

Longevitate 5-6 ore

admar7777
admar7777

Da acum stiu sigur,mr. Miyake a fost in Romania,undeva un sat,imi scapa numele.Oricum s-a cazat la localnici,foarte modest,casa batraneasca(parca si revad un japonez mic intr-o ie ce-i venea rochita,band ceaiul in prispa).Adevarat artist,precum un pictor a mers la esenta pt a impulsiona tema sa prinda contur,sa capete forme,sa devina opera ce ne hraneste sistemul olfactiv(aici tabloul se vede cu ochii inchisi).La plecare a vrut sa vada ce culoare capata pielea galbena tinuta in soare si a facut o escala prin Grecia si Italia.Si poc,rasucindu-si mustata meditativ la un ceai verde acasa,umple sticluta cu varul de pe peretii camerei din Romania,pune si mirodeniile atarnate la uscat,ia si florile din fata prispei,invaluie totul in aer mediteranean si na parfum.
Am aflat mai tarziu,a vizitat si cateva manastiri pe la noi prin tara,se regasesc pe fundal un pic mai in spate.

craitza
craitza

Domina o aroma verde de padure de conifere.Un parfum interesant,potrivit cu o tinuta ofice.

iulix_73
iulix_73

Super parfum ,iar amestecul de rozmarin , paciuli si santal ... In opinia mea , una dintre cele mai " cool " prezente olfactive pentru barbati ! Daca nu ar fi problema longevitatii ... oricum , ca nota finala , 9,5/10 !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme dupa Issey Miyake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme de Issey Miyake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Fahrenheit Hermes Terre d'Hermes Guerlain Guerlain Homme Intense Cartier Declaration Dolce&Gabbana The One for Men Bentley Bentley for Men Intense Azzaro Chrome Legend Hugo Boss Hugo Lalique Encre Noire Sport Hermes Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche Chanel Egoiste Nasomatto Black Afgano Chanel Bleu de Chanel Aramis Aramis Bvlgari Aqva Amara Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Kenzo Kenzo Jungle Homme CoSTUME NATIONAL Costume National Homme Moschino Uomo?