Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

L'Eau d'Issey City Blossom Issey Miyake de dama

Vreau: 2

acvatic
ozonic
L'Eau d'Issey City Blossom Issey Miyake de dama Imagini L'Eau d'Issey City Blossom Issey Miyake de dama Imagini

L'Eau d'Issey City Blossom de Issey Miyake este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Acesta este un parfum nou L'Eau d'Issey City Blossom a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt piper roz, calona, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt osmanthus, magnolie, frezie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt extract de cedru alb, mosc alb, ambroxan si miere.

piper roz calona bergamot lamaie

osmanthus magnolie frezie lacramioare trandafir

extract de cedru alb mosc alb ambroxan miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Eau d'Issey City Blossom by Issey Miyake.

L`Eau d`Issey Summer 2014

L'Eau d'Issey City Blossom Recenziile parfumurilor

Amelie
Amelie

Pentru o indragostita fidela de L'Eau d'Issey clasic si mai apoi de Absolue si de Lotus, intalnirea cu City Blossom a fost mult asteptata si anticipata. Poate si de asta asteptarile au fost mari. Din pacate, m-a lasat rece.
L'Eau d'Issey e acolo, insa mult diluat, cred ca asa as descrie cel mai bine impresia mea. Daca in Absolue dulceata mierii incalzea intreaga compozitie,dandu-i eleganta, iar in Lotus, ei bine, lotusul domina ca niciodata restul notelor, aproape sufocandu-le la inceput, in City Blossom nu am reusit sa sesizez nimic nou, nimic diferit decat o parere de L'Eau d'Issey venita de departe, dar neterminata, ramasa in fundal.
Nu-l pot numi nici usor in sensul adolescentin, feminin, pentru asa ceva Florale e mai potrivit - Florale inspira prin excelenta feminitate si delicatete.
City Blossom imi pare pur si simplu un parfum usor, un var mai indepartat din familia L'Eau d'Issey, var care nu se remarca prin nimic special si sta in umbra celebrelor sale rude.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Issey Miyake L'Eau d'Issey City Blossom fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Issey Miyake L'Eau d'Issey City Blossom, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Eau d'Issey City Blossom dupa Issey Miyake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Eau d'Issey City Blossom de Issey Miyake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Divine L'inspiratrice Monotheme Fine Fragrances Venezia White Tea Agent Provocateur Strip Isabella Rossellini Storia Rance 1795 D'Erje Hilde Soliani Teatro Olfattivo Di Parma: Vecchi Rossetti Pink Room Parfum Pour Toi O Boticario Quasar Boadicea the Victorious Powerful Morris Occhi Verdi Batik Nobile 1942 Ponte Vecchio W IKKS Private Only for Men