Designeri » I-K » Floral « Grupuri

L’Eau d’Issey Fleur de Bois Issey Miyake de dama

L’Eau d’Issey Fleur de Bois Issey Miyake de dama

L’Eau d’Issey Fleur de Bois Issey Miyake de dama Imagini L’Eau d’Issey Fleur de Bois Issey Miyake de dama Imagini

L’Eau d’Issey Fleur de Bois de Issey Miyake este un parfum Floral de dama. L’Eau d’Issey Fleur de Bois a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Parfumul prezinta cedru de Virginia, ambra, frezie, tinctura de trandafiri si mimoza.

cedru de Virginia ambra frezie tinctura de trandafiri mimoza

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L’Eau d’Issey Fleur de Bois by Issey Miyake.

L’Eau d’Issey Fleur de Bois Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Chiar este deosebit. usor masculin, lemnos, cu acorduri verzi, misterioase, superbe. Ma face sa nu imi mai dezlipesc nasul de pe incheietura mainii, prietenele mele m-au intrebat din prima zi ce parfum este. face furori!

Mauerbluemchen
Mauerbluemchen

Un parfum de vara care poarta amprenta Miyake L’Eau d’Issey, adica seamana cu cel clasic fara o anumita nota care pe pielea mea aduce uneori discret a naftalina, nu este la fel de intepator, seamana putin cu L`Eau d`Issey Florale- e ca si cum ai adauga celui din urma mentionat, o nota de lemn prospat taiat si udat de ploaie. Este dupa parerea mea cea mai reusita versiune Miyake L’Eau d’Issey. Un parfum proaspat lemnos acvatic, tineresc. Anumite presoane l-ar putea considera masculin, oricum este un parfum minunat pe care as dori sa il am.
Din pacate fiind editie limitata a disparut pana sa il achizitionez, cine are din intamplare o sticluta de vanzare, rog sa ma contacteze.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Issey Miyake L’Eau d’Issey Fleur de Bois fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Issey Miyake L’Eau d’Issey Fleur de Bois, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L’Eau d’Issey Fleur de Bois dupa Issey Miyake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L’Eau d’Issey Fleur de Bois de Issey Miyake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Fragile Eau de Toilette L`Occitane en Provence Neroli Eau de Parfum Yves Rocher Pur Desir de Lilas Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Joy Guerlain Aroma Allegoria Aromaparfum Apaisant Estée Lauder Pleasures Baie Rose Peony Splash Guerlain Idylle Crazylibellule and the Poppies ShanghaiJava Blue Orchidee Zara Zara Collection Woman Antonia`s Flowers Antonia's Flowers Adrien Arpel Adri Essence Jean Patou Divine Folie